Bilişim Dünyası 02 HAZİRAN 2015 / 15:26

Gerçek zamanlı veride fayda

İş Zekası alanında Türkiye’nin önde gelen danışmanlık ve yazılım şirketlerinden Intellica, 28 Mayıs’ta, üçüncüsünü düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen etkinliğinde gerçek zamanlı bilgi analitiği alanında yeni gelişmeleri değerlendirdi. Aalto Üniversitesi’nden Dr. Gianmarco de Francisci Morales’in de konuşmacı olarak yer aldığı EVAM Streaming Analytics Solutions Day 2015 etkinliğinde gerçek zamanlı verinin iş faydalarına dönüşmesi ve Büyük Veri kavramları ile ilişkisi değerlendirildi.

İş Zekâsı, Büyük Veri ve Müşteri Deneyimi Yönetimi konusunda entegre çözümler sunan Intellica’nın 28 Mayıs’ta düzenlediği ve farklı sektörlerden 100’ün üzerinde firmadan 250’den fazla katılımcıyla gerçekleşen EVAM Streaming Analytics Solutions Day 2015 Etkinliğinde katılımcılar, gerçek zamanlı veri akışları, büyük veri, hızla akan ve büyük ölçekte biriken veri üzerinde uygulanan analitik yöntemler gibi şu anda içinde bulunduğumuz devrimsel dönüşüm süreci hakkında aydınlatıcı ve zihin açıcı bilgiler edinmenin yanı sıra farklı kurumların bu alanlardaki deneyimlerini dinleme fırsatını buldular. Etkinliğe, Intellica’nın Türkiye ve bölge ülkelerindeki müşterilerinin ve ilgili kurumların yanı sıra Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Hırvatistan ve Yunanistan’dan gelen iş ortakları da katıldı.

Intellica Genel Müdürü Okan Karaduman’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Aalto University’den Dr. Gianmarco de Francisi Morales’in konuşması ile devam eden etkinlikte, daha sonra Intellica EVAM Geliştirme Bölümünün yöneticisi Ozan Özen sahne alarak Intellica EVAM çözümünün yol haritasını paylaştı. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da EVAM’ı başarıyla kullanarak ciddi iş faydaları elde eden kurumlar deneyimlerini paylaştı. Bu kapsamda katılımcılar Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Mehmet Necati Özdeniz’i ve Rusya’dan Qiwi Visa Wallet ödeme sistemleri firmasından Andrey Balyasnikov’ı ilgiyle dinlediler. Etkinlik, Deloitte Türkiye’den Güneş Süsler’in içgörü (insight) ile yönetilen kurumları anlattığı sunumu ile son buldu.

Intellica Genel Müdürü Okan Karaduman’ın bir de sürprizi vardı: Karaduman, farklı ülkelerde 30’dan fazla referansa ulaşan ve New York ofisinin açılışıyla birlikte Kuzey Amerika pazarına da giriş yapan EVAM’ın artık kendi imkanlarıyla uçabilecek noktaya gelmiş olduğunu belirtti ve Haziran 2015 itibarıyla EVAM’ın Intellica’ya kardeş, ayrı bir şirket olarak faaliyet göstereceğini anons etti. Türkiye’den çıkan ve %100 Türk mühendisliğinin bir ürünü olan bu çözümün geldiği noktanın gurur verici olduğunu vurgulayan Karaduman, iş ve teknoloji dünyasının yaşadığı bu hızlı değişim içinde, Intellica ve EVAM’ın bu hıza uyum sağlayan ve müşterilerine yol göstermeye çalışan bir rol üstlendiğini belirtti.

¨Gerçek zamanlı veri ve büyük veri alanındaki gelişmelerin ve bu gelişmelerin iş dünyasına olan yansımalarını sunduğumuz böylesine büyük bir etkinlikte çok değerli müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla buluşmuş olmaktan onur duyuyoruz.” diyen Karaduman, herkesi gelecek yıl yine Mayıs ayında aynı yerde buluşmaya davet etti.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics