Bilişim Dünyası 06 ŞUBAT 2011 / 18:00

Geri sayım başladı: Türk bilişim sektörü CeBIT’e hazır

1-5 Mart 2011 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilecek olan CeBIT Fuarı’nın partner ülkesi Türkiye, farklı salonlardaki toplam 4 bin 500 metrekarelik stand alanıyla teknoloji şovu yapmaya hazırlanıyor. Türkiye için ayrılan tüm alanların sahiplerini bulduğu fuarda, 85 civarındaki Türk şirketi bu standlarda ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacak.

Türkiye’nin 1-5 Mart 2011 tarihlerinde Almanya’da gerçekleşecek olan CeBIT Fuarı’na “Partner Ülke” olmasının ardından, katılım için geri sayım başladı. İTO şemsiyesi altında fuara katılacak olan şirketlerin sayısı 85’i geçti. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea gibi büyük şirketlerin yanı sıra farklı boyutlardaki Türk şirketleri, farklı salonlardaki toplam 4 bin 500 metrekarelik alanda ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacaklar. Bu alanların hepsi şimdiden dolmuş durumda.
İş planında ihracat olan bilişim şirketleri dünyanın en büyük iş platformuna çok uygun şartlarda katılıyorlar. Şirketler, şu avantajları elde edebilecekler:
Kendi ürününü uluslararası bir platformda test edebilecek, ürün ve çözümlerini rakipleri ile birlikte ortak bir platformda kıyaslayabilecek, kendi ürününe en fazla ilgi gösteren sektör ve ülkeleri görebilecek ve kendi ürünü ile birleşebilecek diğer ürünleri tanıma, bu konuda iş ortakları veya yatırım ortakları ile buluşma ortamına kavuşacak.

Can_Baris_Oztok“CeBIT bizleri heyecanlandırıyor”

KoçSistem,  geniş çözüm ve hizmet portföyü içerisinde farklı pazarlarda farklı ürünlerle yer alma hedefiyle hareket ediyor. KoçSistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok, yurtdışı hedefleri konusunda şu bilgileri verdi:
“İngiltere ve Almanya ağırlıklı olmak üzere Avrupa pazarlarında yeni geliştirdiğimiz yazılım ve bütünleştirme çözümleriyle yer alırken, yakın bölgemizde yer alan Azerbaycan, Irak, Suriye ve Körfez ülkelerinde ise veri merkezi ağırlıklı bilgi teknolojileri çözüm ve hizmetlerine odaklanıyoruz.
Kendi geliştirdiğimiz yazılımları hayata geçirdiğimiz çözümlerimiz olan “Pixage” sayısal yayıncılık (Digital Signage) çözümümüz ile “Sitelink” Uzaktan Yönetim (Remote Site Management) çözümümüzün kullanım alanlarını tanıtmak üzere Türkiye’nin partner ülke olduğu CeBIT Hannover Fuarı’nın iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz. Bunun yanı sıra yurtdışındaki şirketlere veri merkezi ve çağrı merkezimiz üzerinden sunabileceğimiz dışkaynak hizmetlerini de tanıtmayı planlıyoruz.
Türkiye’nin Partner Ülke olması nedeniyle CeBIT Fuarı’nda bu yıl birçok Türk bilişim şirketinin ürün, çözüm ve hizmetlerinin tanıtımına evsahipliği yapacak olması bizleri heyecanlandırıyor. CeBIT Fuarı’nda KoçSistem olarak çeşitli atölyelere de katılacağız.
Türkiye pazarındaki 65 yılı aşkın deneyim ve tecrübelerimizi, fuara katılan şirketlerle detaylı görüşme olanağı bulup, çeşitli işbirliği olanaklarını irdelemek istiyoruz. Bunun yanı sıra Almanya’nın yatırımcılara sunduğu avantajlara dair bilgi edinip mevcut bilişim projeleri hakkında bilgi almak için bu sene Hannover’de olacağız.”

Cuneyt_KalpakogluNetsafe, uluslararası arenaya açılıyor

Sadece BT güvenliğine  odaklanan Netsafe, bütünleşik tehdit yönetimi  “Ağ geçidi” donanımlarını yüzde 100 Türk bilgi birikimi ile ülkemizde üretiyor. Yurtdışında da atılımları olan Netsafe, CeBIT’te yeni pazarlara da açılacak. Netsafe Genel Müdürü Cüneyt Kalpakoğlu, yapacakları çalışmalar konusunda şu bilgileri verdi:

“Ürünlerimizi geçen yıldan başlayarak Suriye, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Portekiz ve İspanya’ya ihraç etmeye başlamıştık. Bu sene Avrupa örgütlenmemizi planlıyoruz. İngiltere, Belçika ve Almanya’dan siparişler aldık. Hannover CeBIT etkinliğini takiben NetSafe EU organizasyonumuzu tamamlamış olacağız.
Bu sene CeBIT’te yeni nesil NetSafe-Unity R4 ürün ailemizi ve tamamen yenilediğimiz donanım-yazılım yapımızı tanıtacağız. Ayrıca yurtdışından da çok ciddi teklif aldığımız Call-Safe ‘güvenli cep telefonu’ çözümümüzü de göstereceğiz.
Bu konuda bir Lüksemburg şirketiyle stratejik işbirliğine başladık.  Geçen yıl da katıldığımız CeBIT Hannover etkinliğinde ilgi odağı olan standlardan biri olmuştuk ve ciddi potansiyel yakalama şansımız oldu. Bu sene çok daha fazla hazırlık yaparak daha iddialı bir şekilde Hannover’deyiz. Avrupa’daki iş ortaklarımız da bizimle birlikte orada olacaklar.  Netsafe-Unity ürünümüzle finanstan turizme, kamudan özel sektöre on binlerce kullanıcıya yüzde 100 Türk BT mühendisliği ve  yerli yazılım bilgi birikimi ile çözüm getirmekten gurur duyuyoruz.”

Etcbase, SAY ve GYS çözümlerini tanıtacak

Etcbase Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., 1995 yılından bu yana bankalar, GSM operatörleri, telekomünikasyon şirketleri, elektrik, su ve doğalgaz idareleri gibi geniş kitlelere ürün ve hizmetler sunan kurumlara, bilişim sistem çözümleri ve hizmetlerini geliştirip, sunmakta. 85 kişiye ulaşan yazılımcı ve destek kadrosu bulunan Etcbase, bu kurumların kredi tahsis, sorunlu alacak yönetimi ve kredi tasfiye süreçlerini etkin ve hızlı bir şekilde yönetmelerini sağlamakta. Etcbase Genel Müdürü Yücel Özcan, CeBIT Fuarı’ndan beklentilerini şöyle açıkladı:
“CeBIT Hannover katılımından genel beklentimiz; ülkemizde uzun yıllardır başarı ile uygulanan ve Türkiye’de bankaların sorunlu alacaklarının yüzde 60’ının takip edildiği Sorunlu Alacak Yönetimi (SAY) ile Gayrimenkul Yönetim Sistemi (GYS) çözümlerinin uluslararası arenaya taşınarak, benzer başarıları yakalamasıdır.
Bugün itibariyle 10 seneyi aşan uygulama tecrübesi olan SAY’ın Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da, özellikle Türk Cumhuriyetleri, Balkan ve Doğu Avrupa ülkelerindeki kurumların da ilgisini çekmesini bekliyoruz. Hali hazırda milyonlarca müşterisi olan veya bu doğrultuda büyümeyi hedefleyen telekom operatörleri, bankalar, finans, sigorta şirketleri, enerji ve su dağıtım şirketlerinin en temel sıkıntılarından biri olan sorunlu alacaklarını etkin, verimli ve hızlı şekilde yönetmelerini sağlama, düşük maliyetler ile tahsilatlarını arttırma şansını değerlendireceğine inanıyoruz.
GYS ise kurumların gayrimenkul değerleme ve değerlendirme ile ilgili iç ve dış süreçlerindeki tüm faaliyetin birleştirilmesini ve otomasyonunu sağlayan akıllı sistemimizdir. GYS çözümümüzün de yurtdışında özellikle bankalar, sigorta şirketleri ve büyük gayrimenkul ekspertiz şirketleri tarafından ilgi görmesini beklemekteyiz.”
ETİKETLER : featured Sayı:807

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics