Bilişim Dünyası 13 OCAK 2018 / 18:40

Geride kalan 23 yıl… Ve dahası da olacak…

Türkiye medyasında, bilişim sektörü odaklı yayıncılıkta bir mihenk taşı olan BThaber, kesintisiz olarak sürdürdüğü yayıncılık hayatında 23 yılı geride bıraktı. 15 Ocak 1995 yılında ilk sayısı ile bilişim sektörüne ışık tutmaya başlayan BThaber, 1155 haftadır bu görevini başarıyla sürdürüyor. Elinizde bulunan 1155’inci sayısı ile 24’üncü yılına adım atan BThaber, kurumsal bilişim yayıncılığı ve bilişim ekonomisi alanında dünyada örneği az görülen bir başarıya imza attı. Dünya ve Türkiye’deki gelişmeleri okuyucularına aktararak Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi, kurum ve şirketlerin dijital dönüşümlerini sağlaması konusunda önemli bir paydaş haline gelen BThaber, bu başarını daha da uzun süreler sürdürmeye kararlı görünüyor.
Türkiye’de faaliyet gösteren yerli, yabancı teknoloji şirketlerindeki gelişmeler, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin bilişim teknolojilerini kullanarak sağladıkları dijital dönüşüm süreçleri, kamu tarafından yürütülen farklı çalışmalar, öngörülen stratejiler BThaber sayfalarında yerini buluyor. Ama bu kadar da değil… Özel sektör ve kamu için BThaber, gerek içeriği gerekse grup şirketlerinin yürüttüğü çalışmalarla Türkiye BT pazarını analiz için birincil kaynak konumunda bulunuyor.
Bu geçen 23 yılda Türkiye’nin şirketler, kurumlar ve bireyler bazında yaşadığı gelişimi her sayısı ile ortaya koyan BThaber sayesinde sektör yönünü çizerken, kamunun ilgili birimleri de sektörün rotasını en doğru ve en detaylı haliyle görebiliyor. Türk bilişim sektörünün bu yönüyle birincil kaynağı olan Bilişim 500 Araştırması ve yayını da BThaber tarafından gerçekleştiriliyor. Bilişim 500, sektörün satış gelirleri bazında ‘en’lerini, farklı kategoriler altında sunarken, 2017 yılında bu yapıya dahil edilen PLUS yapısı ise sektörün Anadolu’daki gelişimini yansıtıyor. Her yıl düzenlenen Bilişim 500 töreninde özel sektör ve kamunun yetkili isimleri ile bir araya gelme şansı sunuyor. İşte bu şekilde Türkiye bilişim sektörünün kapsamı daha da gelişiyor, bu genişleyen kapsam ilgili birimlerin bilgisine sunularak, Türkiye’nin bilişimdeki gerçek gücünü görme imkanı elde ediliyor. Gerek Bilişim 500 Araştırması gerekse Bilişim 500 kataloğu her yıl tüm detaylarıyla BThaber gazetesinde yerini alıyor.
BThaber gazetesi, bünyesinde görev alan, sektöre kazandırdığı yetkin isimlerle gerçek anlamda bir okul olma özelliğini de taşıyor. Sektöre özgü bilgi ve deneyimle donanmış birçok yetkin isim BThaber’de görev aldı, sektörde bilgi birikimleri ile bu geçmişi de önemli bir referans noktası olarak göstermeyi sürdürüyor. Sektörün var olma adımlarından gelişimine uzanan bu süreçte BThaber’in değerine değer katan bu isimlere teşekkürü bir borç biliyoruz.
Türkiye bilişim sektörünün az zamanda aldığı yolu görmek için birincil kaynak kimliğini, kesintisiz olarak devam ettiren BThaber gazetesi için bu ulaşılan nokta, ilerleyen süreçte atılacak adımların teminatı niteliğinde. Her hafta size en yeniyi, en doğruyu kesintisiz ulaştırma hedefiyle yaptığımız çalışmalar, paylaşmaya büyük önem verdiğimiz yorum ve önerileriniz ışığında hayat bulan yenilikler BThaber ekibine büyük güç veriyor. Karşılıklı iletişimin gücüne inanıyor, gelecek yaş günlerimizde de hep birlikte olmayı, karşılıklı destek yapısı ile daha da çok yılları devirmek istiyoruz. Türkiye’nin küresel gücünü pekiştirmesinin kilit gerekliliklerinden olan bilişim sektörünün yönünü, bu rotada diğer sektörlerde ve özellikle kamu kanadında elde edilen değerli başarıları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
 
 
 
 
 
ETİKETLER : 1155 BThaber

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics