Bilişim Dünyası 22 HAZİRAN 2015 / 06:54

Getron Almanya Ofisi faaliyete geçti

Deloitte  Technology Fast50 Turkey listesinde en hızlı büyüyen ilk 50 şirket arasında yer alan, Bilişim 500 listesinde de Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri arasında 45’inci sırada bulunan Getron Bilişim Hizmetleri’nin Almanya ofisi Dresden şehrinde faaliyete geçti. Böylece şirket, Öngörüsel Analiz (Predictive Analytics) alanındaki “Getron Advisor” ürününü Almanya üzerinden Avrupa pazarına sunmaya başladı. Almanya ofisi; halihazırda Yıldız Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Getron’un Avrupa’da satış ve Ar-Ge çalışmalarının da merkezi olacak.

Perakende, önünü görebiliyor

“Getron Advisor” perakende sektöründe, çok sayıda satış noktasında her bir ürün için gelecek dönemlerde oluşacak talebi bulut tabanlı olarak, büyük veri üzerinden yüksek başarı ve hızla tahmin edebilen bir Bilgiişlemsel Zekâ (Computational Intelligence) uygulaması.

Hangi ürüne, nerede, ne zaman ve ne kadar talep geleceğini tahmin edebilen yazılım, bu tahminler ışığında depodan ikmal (replenishment), mağazalar arası transfer, yeniden üretim (RPT), indirim, mağaza ve lojistik insan kaynağı planlaması konularında karar destek sistemi olarak çalışıyor. Yazılım; firmaların stok seviyesini azaltırken kaçan satışı engelleyerek kârlılıklarını artırdığı gibi, yüksek yoğunluklu firma verisini KPI tabanlı dashboard ve analiz arayüzleriyle zenginleştirerek mobil ortamda görselleştiriyor.

 
ETİKETLER : 1027

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics