Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2010 / 18:00

Gigaset’ten farklı bir uygulama

Avrupa’nın kablosuz telefon imalatı oyuncularından Gigaset Communications, akıllı ambalaj kavramlarını duyurdu. Telefonları için kullandığı ambalajları optimize eden Gigaset Communications bir yandan lojistik maliyetlerini  düşürürken bir yandan da yıllık bazda 150 ton kağıt ve 40 ton CO2 tasarrufunda bulunacak. Gigaset Communications, kullandığı kağıt miktarını düşürmesinin yanı sıra aynı zamanda lojistik ve işlem maliyetlerini de azalttı. Toplamda yıllık bazda CO2 yayılımında 240 ton düşüş olacak  Almanya’da Communications’ın defalarca “Yılın fabrikası” unvanıyla anılmış olan Bocholt’taki üretim tesisi küresel dağıtım için şu an yıllık 16 milyon aygıt kapasitesine sahip.
Şirket, verimli ve çevreye duyarlı operasyonlarını bir başarı faktörü olarak nitelendiriyor. Özellikle Avrupa’nın dışında enerji tasarruflu ve çevre dostu düşük radyasyonlu ürünlere olan ilgi sürekli artıyor.
ETİKETLER : Sayı:800

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN