Bilişim Dünyası 18 KASIM 2015 / 14:02

Girişimci adayları Twitter kampanyası tasarladı

Global Girişimcilik Haftası kapsamında Endeavor Türkiye ve Twitter işbirliği ile düzenlenen  “İlham Biziz” adlı Twitter Kampanya Tasarım Yarışması eğlenceli anlara sahne oldu. Katılımcılar, “Girişimcilik ve/veya Sosyal Olarak İlham Veren Kadınlar” konseptinde kampanyalar tasarlayarak yaratıcılıklarını konuşturdu. Dünya genelinde 157 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası kapsamında Endeavor Türkiye de, son 8 yıldır eş koordinasyonunu yürüttüğü hafta dahilinde, 17 Kasım’da Twitter işbirliği ile “İlham Biziz” Twitter Kampanya Tasarım Yarışması düzenledi. 
Açılış konuşmaları ve Beyin Fırtınası oturumunun ardından sunumların gerçekleştirildiği etkinlikte yaratıcı Twitter kampanyaları yarıştı. CaseCampus, CampusWINners, Girişimcilik Vakfı, YenidenBiz ve TurkishWin’den çoğunluğu üniversite çağında kadın yarışmacılar, Global Girişimcilik Haftası’nın temel vizyonu doğrultusunda, girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak değerlendirmeye teşvik eden yarışmada mücadele etti. Bir saat süren sunumların ardından değerlendirme yapan jüri üyeleri birinci proje olarak #BizdeVarız ve ikinci olarak da #yaparsadisikusyapar projelerini seçti. 
Yarışmayı jüri üyeleri, girişimcilik ve iletişim dünyasının uzman isimleri olan 4129 Grey’in kurucusu Alemşah Öztürk, YenidenBiz’den Aslı Caner, Inveon ve Inventures kurucu ve CEO’su Yomi Kastro ve Dünya Gazetesi’nden Volkan Akı yaptı.
Twitter'dan Kamu Politikaları Başkan Yardımcısı Colin Crowell ve Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Emine Etili’nin de yer aldığı etkinlik sonunda yarışmanın kazananları, daha uzun soluklu bir Twitter kampanyasının da yaratıcıları olacak ve kazanan 2 takım kendi aralarında yarışacak.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics