Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2014 / 11:49

Girişimcilere hayal ettikleri uygulamayı geliştirme şansı

Bilkent Cyberpark ve Microsoft iş birliğinde Windows tabanlı mobil uygulama geliştirme yapacak girişimcileri bir araya getirmeyi amaçlayan 8 haftalık  ‘WinApp Farm’ uygulama kampında genç girişimciler hayal ettikleri uygulamalarını geliştirme ve bu sürecin sonunda da kullanama hazır hale getirme şansı sunulacak.

İş ortağı: Seneka Yazılım
Programın amaçları şöyle sıralanıyor: Girişimcilere her hafta teknik ve idari eğitimlerden oluşan bir eğitim programı sunarak teknik donanımlarını pekiştirmek, alanda sunulacak olan eğitimlerle idari yönlerini güçlendirerek diğer mühendislere kıyasla bir adım öne çıkmalarını sağlamak. Genç girişimciler; Windows tabanlı ve tablete uyarlanabilir projelerini Cyberpark ve Microsoft uzmanlarınca hazırlanan, teknik ekipmanlarla donatılmış bir ortamda geliştirme şansı yakalıyor ve 8 hafta boyunca uygulamalarını ister evden, ister Microsoft MIC (Microsoft Invubation Center) Ofisi’nden geliştirme imkânına sahip oluyorlar. Program iş ortağı Seneka Yazılım’dan uzmanlar da uygulama geliştirme süreci boyunca girişimcilere tüm gün boyunca destek sağlamak üzere Microsoft Ofisi’nde hazır bulunuyor. 8 haftalık süreci tamamlayarak, eğitimlere katılan ve program sonunda geliştirdiği uygulamayı ‘Market’e sunan tüm adaylara ‘Katılım Belgesi’ verilecek. Ayrıca 2014 yılı boyunca tekrarlanacak programların tamamlanmasını takiben jüri tarafından seçilecek yılın birincisine, Cyberpark bünyesinde ücretsiz ofis, Bizspark nominasyonu, MS Spotlight ödülleri takdim edilecek.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN