Bilişim Dünyası 22 EYLÜL 2014 / 10:50

Girişimcilere kapsamlı destek

Türk Telekom’un girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve yenilikçi fikirleri Türkiye’ye katma değer sunacak işlere dönüştürmeyi amaçlayan PİLOTT Programı kapsamında düzenlenen PİLOTT Girişimcilik Zirvesi, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen girişimcilerini buluşturdu. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan ve Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Hakan Dursun’un ev sahipliği yaptığı zirvede, küresel bazda gündemde olan Airbnb, Uber ve Telefonica’dan konuşmacıların yanı sıra, PİLOTT Girişim Hızlandırma Programı’nın 1 yılının ardından ilk üçe giren projeler açıklandı. Kazanan projeler toplam 100 bin TL’lik sermaye desteğinin yanı sıra ABD’de Silikon Vadisi ziyareti de kazandı.

Zirvede açılış konuşmasını yapan Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yenilikçi fikirlerin, ortak çalışmalarla en başta Türkiye’ye değer katacağına inandığını belirterek, “Araştırmalar, Türkiye’de girişimci oranının bir yılda 3 katın üzerinde arttığını gösteriyor. Türk Telekom da PİLOTT programı ile girişimcilere kapılarını açıyor” dedi. PİLOTT Programı hakkında bilgi veren Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Hakan Dursun ise “PİLOTT’u yenilikçi girişimcilerle işbirliği yapmak ve ekosistemi büyüterek ekonomik fayda yaratmak için önemli bir yatırım olarak görüyoruz” dedi.

En iyiler belirlendi

İkinci yılındaki PİLOTT Programı’nda, yatırımcı sunumlarından, iş modeli geliştirmeye kadar kapsamlı eğitimlerin yanı sıra, mentorluk, ofis alanı, teknik altyapı ve danışmanlık fırsatlarını da elde eden 10 girişimci, zirve sırasında iş fikirlerini kısa sunumlarla izleyicilere aktardı. Zirve’de Türk Telekom Genel Müdür Yardımcıları’nın belirlediği en başarılı 3 girişim açıklandı.

Jüri değerlendirmesi sonucu temizlik ile alakalı firmalardan online sipariş verme imkanı sağlayan "Temizlikyolda.com" üçüncü, arama kutucuğu ve detaylı kategorileriyle kullanıcılarının aradıkları ürüne en fazla seçenekle, en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlayan "Vitringez.com" ikinci, bir akıllı sürüş değerlendirme ve kaza analiz sistemi olan "Marvin" birinci oldu. Jüri Özel Ödülü'nü ise ekranlarında mevcut 3G bağlantı ve GPS konumlandırma teknolojisi sayesinde şehrin farklı bölgelerinde, günün farklı saatlerinde, araçlar üzerinde farklı reklamlar oynatılabilen "Zap!" projesi aldı.

 
ETİKETLER : 989 Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN