Bilişim Dünyası 29 ARALIK 2014 / 10:40

Girişimcilerin ABD macerası başlıyor

İTÜ GATE I Start-Up Challenge Programı kapsamında Teknokent ekosistemindeki 17 aday şirket arasından seçilen 8 firmanın, yani BODRU, BORDA, INGENIOUS, INVENT, NANOKOMP, RASYONET, SBS ve SENTROMER’in, 12 Ocak’ta Chicago’da başlayacak ve San Francisco’da devam edecek olan ‘uluslararası iş geliştirme’ yolculuğu yaklaşık bir ay sürecek. İTÜ ARI Teknokent’in bu yıl ilk kez uygulamaya başladığı bu programla şirketler küresel yatırımcılarla buluşacak ve iş ortaklığı fırsatlarını görüşme, şirketlerini ve teknolojilerini küreselleştirme imkanı edinecek.

Programın, KOBİ ölçeğinde olan ve Ar-Ge süreçleri sonucunda ürünleri hazır hale gelmiş firmaları hedeflediğini vurgulayan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan, “Seçilen firmalar, 2015 Ocak ayı boyunca Chicago ve San Fransisco’da uluslararası yatırımcılarla buluşma imkanına sahip olacaklar” dedi. İTÜ ARI Teknokent İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz da programda şirketlerin dört kriter üzerinden değerlendirildiğini söyledi: Küresel bir soruna çözüm arama gayreti, satmaya hazır olmak, İngilizce konuşma becerisi ve genç yenilikçi şirkete tam zamanını ayırabilmek.
ETİKETLER : 1002
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN