Bilişim Dünyası 04 KASIM 2013 / 08:09

Gitex’e Türk bakışı

Dev etkinlikte bölgeye açılmayı hedefleyen ya da bölgedeki ilişkilerini geliştirmeye çalışan Türk şirketleri önemli fırsatlar yakaladı.

Ortadoğu’nun en büyük iş ve teknoloji fuarı Gitex, 21-25 Ekim haftası ziyaretçilerine kapılarını açtı. 130’dan fazla ülkeden 3 bin 500 şirketin katıldığı etkinlikte, günümüzün önemli eğilimleri ele alındı. Dubai’de 33’üncü kez düzenlenen etkinliğin açılış gününde Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum da kabine üyeleriyle birlikte ziyaretçiler arasındaki yerini aldı.
Türkiye’den birçok şirketin Dubai’de yer almak için girişimde bulunarak oldukça kazançlı çıktığını dile getiren Expertiseglobal Genel Müdürü Deniz Bülbül, “Son 10 yılda Türk şirketlerinin arttığı görülüyor ve her yıl yüzde 25 ila 30 artış bekleniyor” dedi. Deniz Bülbül, Dubai’deki iş yapma modelinin Türkiye’ye çok benzediğini ve yüzyüze iletişimin öncelikli olarak kabul edildiğini dile getirdi. Dubai’de Türk BT şirketleri için finans, e-devlet, güvenlik ve e-ticaret konularında büyük fırsatlar olduğuna değinen Bülbül, Dubai’nin dünyaya açılmak için en uygun ortamlardan biri olduğunu vurguladı.
Gitex’teki Türk şirketleri neler diyor?

LOGO Yazılım Yurt Dışı Satış ve Pazar Geliştirme Müdürü Şule Altuner
“4. kez Gitex’e katılıyoruz. 2006 yılından bu yana Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde iş yapmaya çalışan bir şirket olarak, bu fuarın da büyük katkısıyla 7 ülkede 7 iş ortağıyla birlikte hareket eder hale geldik. Türk markaları bu bölgede oldukça ilgi çekiyor. Gitex özellikle iş geliştirme fırsatı sunuyor.”

Sestek Ürün ve İş Geliştirme Yöneticisi Ahmet Subaşı
“Ses teknolojileri alanındaki tecrübemizi bölgeye taşımak için fuardayız. Bu sene çok daha fazla ükeden katılım var ve bundan çok memnunuz. Şu anda çalıştığımız ses teknolojilerinin Arapça ve İngilizce sürümleri mevcut olduğu için yoğun bir ilgi görüyoruz. Arabistan, Mısır, Kuveyt, Katar ve Dubai’de iş geliştirmek için uygun bir zemin olduğuna inanıyoruz.”

Lande Satış Direktörü Erkan İslamoğlu
“Daha önceden defalarca geldiğim Gitex’e Lande markasıyla ilk kez katılıyoruz. Bu yıl fuarı çok iyi buldum. Afrika’dan ve birçok ülkeden çok fazla katılım var. Lande, ilk olarak Türkiye’ye yakın bölgelere ulaşırken, burada Körfez ve Arap ülkelerine ulaşma fırsatı buluyor. Dubai’de ofisimizi kurarak faaliyete başladık.”

Kron CEO Halis Osman Erkan
“Telekom şirketlerine çözümler sunan Kron olarak son yıllarda Gitex’e katılıyoruz. Burada daha önceden işbirliğimiz olan kişilerle yeniden iletişime geçmek ve ortamda kendimizi gösterdik. Dünyanın her bölgesine ulaşmak için Dubai’de ofis kurduk.”
ETİKETLER : Sayı:944

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics