Bilişim Dünyası 02 MAYIS 2013 / 16:51

GittiGidiyor’dan Yaşam Alanı Projesi’ne destek

Dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketi eBay’in iki senedir global anlamda sürdürdüğü ‘İnsanlık için Yaşam Alanı ( Habitat for Humanity) Projesi’ kapsamında üç ayrı global yaşam alanı köyü tamamlandı. eBay’in Türkiye iştiraki GittiGidiyor.com ekibinden İnternet Pazarlama Uzmanı Başak Ertürk’ün de aralarında bulunduğu dört farklı takım Çin’in Sichuan şehrinde yeni bir yaşam köyü için çalışmalara başladı.

43 ülkede faaliyet gösteren  elektronik ticaret şirketi eBay’in sürdürdüğü ‘İnsanlık için Yaşam Alanı Projesi’ kapsamında tüm dünyadaki eBay çalışanlarından seçilen ekipler ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yaşam alanları inşa ediyor. Şuana kadar Hindistan, Brezilya ve Güney Florida’da üç ayrı yaşam köyünü tamamlayan eBay çalışanları, içlerinde GittiGidiyor.com ekibinden İnternet pazarlama Uzmanı Başak Ertürk’ün de olduğu 4 ayrı takımla, Çin’in Sichuan şehrinde yeni bir köy için çalışmalara başladılar. Projenin en ilgi çekici özelliklerinden birisi, seçilen ekiplerin buradaki yaşam alanlarını tamamen kendilerinin inşa etmesi. Ailelerin ihtiyaç duyduğu şekilde projelendirilen evler, yine eBay gönüllülerinin çalışmalarıyla inşa ediliyor.  Türkiye’yi temsilen GittiGidiyor.com ekibinden Çin’e giden Başak Ertürk, “Evde kalacak olan ailenin yaşam koşullarını gördükten sonra bu evin onlar için ne demek olduğunu çok daha iyi anladık. Koyduğumuz her tuğlayla onların hayatlarına dokunuyoruz. Hayatında hiç inşaatta çalışmamış, farklı ülkelerden bir araya gelmiş 16 eBay çalışanın yakaladığı  bütünlük ve takım çalışması gerçekten ilham verici. İnşaat devam ederken, evde kalacak ailenin devamlı gülümsediğini görmek ise büyük bir mutluluk kaynağı. Hayatta belki de bir kere deneyimleyebileceğim bu projede GittiGidiyor'u temsilen bulunmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

GittiGidiyor.com ekibinden temsilcinin de bulunduğu dünyanın farklı bölgelerinden gelen 75 eBay çalışanı, bir ortak amaç için 5 ayrı bölgede çalışmalar sürdürüyor. Bu şekilde o bölgelerde eve ihtiyaç duyan aileler yeni yaşam alanlarına kavuşuyorlar. Başak Ertük bu sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olmaktan memnuniyetini dile getirirken “ GittiGidiyor-eBay’in bize sunduğu bu fırsat sayesinde zamanımızı, enerjimizi ve kaynaklarımızı oradaki insanlara ve bağlı bulundukları topluma birşeyler üreterek kullanabiliyoruz” dedi. Çalışmaları sürdüren ekipler edindikleri tecrübeleri, yaşadıkları eğlence dolu hikayeleri ve orada kurdukları sıcak ilişkileri  kurdukları bir blog yardımıyla paylaşıyorlar.

 

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN