Bilişim Dünyası 20 OCAK 2016 / 11:15

Giyilebilir cihazları siber hırsızlardan korumak için güçbirliği

Kaspersky Lab ve WISeKey’in ortaklığı, mobil ve temassız ödemelerde kullanımı artan giyilebilir cihazların güvenliğini güçlendirmeyi hedefliyor. İki şirket; kimlik denetimi ve veri şifrelemeyi yeni giyilebilir cihazlara entegre edecek ve finansal verileri güvenli bir şekilde iletmelerini ve değiştirmelerini sağlayacak teknolojiyi geliştirmek odaklı çalışma yapıyor.
Bulgari gibi önde gelen sınıf saat üreticileri halihazırda WISeKey’in patentli WIS.WATCH güvenlik yazılımını bağlantılı cihazlarına entegre etmiş durumda. Bu yazılım bir müşterinin kendi cihazını, akıllı telefonlar gibi diğer cihazlara bağlamak veya uygulamalar, kişisel bilgiler ve güvenli bulut depolamaya erişim sağlamak için güvenli bir şekilde tanımlamasını ve kimlik denetimi yapmasını sağlıyor. Yeni ortaklık sayesinde ise Kaspersky Lab’ın mobil cihazlar için güvenli yazılım geliştirme seti bu çözüme eklenecek ve yeni bir güvenlik katmanı oluşturarak ultra güvenli mobil ödemelerin yolunu açacak. İşbirliğine dayalı çözüm WISeKey’in ‘IoT'ye Güvenin Şifreli Kökleri’ ve NFCTrusted teknolojisini temel alacak.
WISeKey CEO'su Carlos Moreira, WISeKey ve Kaspersky Lab arasındaki bu işbirliğinin, IoT siber güvenliğinde önemli bir yeniliği işaret ettiğini belirterek, “Giyilebilir cihazlara aktarılacak olan güven ve kullanım kolaylığı, aynı yaklaşımın çok çeşitli IoT uygulamalarını da destekleyebileceği diğer sektörlerdeki uygulamaların kapılarını açacak” yorumunu yaptı.  Kaspersky Lab Başkanı ve CEO'su Eugene Kaspersky ise şu yorumda bulundu:
"Tam anlamıyla bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Ancak bağlantılı cihaz sayısı artarken tehditlerin sayısı da aynı hızda artıyor. Güvenlik, en başından dahili bir unsur olarak düşünülmeli. IoT cihazları için daha yüksek seviyelerde bir güvenlik tasarlama ve uygulamaya yönelik acil bir ihtiyaç var ve biz, böyle bir çözüm geliştirmek adına WISeKey ile birlikte çalışıyoruz."  
ETİKETLER : Kaspersky Lab WISeKey

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics