Bilişim Dünyası 07 NİSAN 2014 / 08:04

Giyinme kabini artık sanallaştı

Arox Bilişim Sistemleri’nin geliştirdiği çözüm sayesinde müşteriler mağazada beğendikleri kıyafetleri birkaç dokunuşla giy çıkar derdi olmadan deneyebiliyorlar.

Mobil uygulamalar, etkileşimli müze uygulamaları, artırılmış gerçeklik, etkileşimli tasarım ve sosyal medya çözümleri konusunda çözümler sunan Arox Bilişim Sistemleri, Bilsar için geliştirdiği “Dijital Giyinme Kabini” uygulamasıyla oldukça ilginç bir uygulamaya imza attı.
Bilsar’ın Kanyon Alışveriş Merkezinde bulunan mağazası için geliştirilen uygulamada mağazaya gelen müşteriler denemek istedikleri kıyafetleri sanal kabin ekranı önünde giy çıkar derdi olmadan deneyebiliyorlar. Tüm kıyafetlerin önceden özel üç boyutlu uygulamalar üzerinden tanıtıldığı sistem, kullanılan özel kamera sistemi, hareket algılayıcıları ve yazılımı sayesinde kıyafetlerin müşterilerin üzerinde oldukça gerçekçi bir şekilde gözükmesini sağlıyor. Kıyafeti deneyen müşteriler sağa sola hareket etseler ya da dönseler dahi üzerlerine oturmuş bir şekilde kalmaya devam ediyor. Müşteriler bu sayede farklı açılarda dahi kıyafetin üzerlerinde ne şekilde durduğunu görebiliyorlar.
“Dijital Giyinme Kabini”nin tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Arox Bilişim Sistemleri Genel Müdürü Sait Öksüz, “Günümüz alışveriş davranışlarında sanal mağazalara yoğunluklu bir yaklaşım gözlemleniyor.
Arox Bilişim Sistemleri’nin geliştirdiği çözüm sayesinde müşteriler mağazada beğendikleri kıyafetleri birkaç dokunuşla giy çıkar derdi olmadan deneyebiliyorlar.Geliştirdiğimiz sanal kabin uygulamasıyla şirketler ilgiyi tekrar fiziksel mağazalara çekme konusunda tatmin edici sonuçlar elde ediyor” dedi.
Daha önce Sabancı Müzesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Deniz Müzesi, Bursa Saat Müzesi gibi müzeleri sayısallaştırdıklarını belirten Öksüz şunları söyledi: “Arox Bilişim, rakiplerinden ayrışmak isteyen markalara, pazarlama verimliliği ve yüksek sayısallaştırma çözümleri sunuyor. Özellikle “Artırılmış Gerçeklik” ile herhangi bir görüntü üzerine, gerçek zamanlı 3D model, animasyon, film, ses gibi nesneler ekleyip, zenginleştirilmiş bir ortam sağlayan teknolojiyi başarıyla kullanıyoruz. Bu uygulama, sağladığı yüksek pazarlama verimliliğiyle, diğer sektörler tarafından da yoğun ilgi görüyor.”
ETİKETLER : Sayı:966

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics