Bilişim Dünyası 11 MART 2012 / 16:43

Glasshouse’da hedefler bu yıl da büyük olacak

Glasshouse Türkiye özellikle son iki yıldır hem gerçekleştirdiği projeler hem de tekilleştirme alanındaki konumuyla hızlı bir yükseliş grafiği çizdi. Glasshouse, yürüttüğü yedekleme ve tekilleştirme projelerine ek olarak; 2012  için farklı bazı hedef ve stratejiler de belirlemiş durumda.
GlassHouseTürkiye Genel Müdürü Emre Pekar ile bu hedefler üstüne konuştuk.
Geçtiğimiz yılın genel bir değerlendirmesini yapan Pekar, 2011’e dair şunları söyledi: “Karlılığımız ve ciromuz büyüdü. Ekibimiz 30 kişiye ulaştı. Birçok yenilik ve başarıların yaşandığı bir dönem oldu. Sene başında Ankara operasyonumuzu faaliyete geçirerek hizmet alanımızı genişletme yolunda önemli bir adım attık. EMC tarafından Signature Solution Partner statüsüne yükseltildik. 2011’de 100’den fazla başarılı projeyi hayata geçirdik. Pazar tekilleştirmenin faydalarını gördü. Biz de pazarı genişletme çabalarımızı aşarak artık portföyümüzü genişletmeye ağırlık verdik.”

Bölgede hizmet grubu kuruluyor
Şirket, bu yıl da aynı hızla büyümeyi hedefliyor. Özellikle tekilleştirme alanında agresif bir büyüme stratejisini benimseyen Glasshouse Türkiye, yine bu yıl içinde KOBİ’lere de daha çok yönelecek. Pekar, bu noktada şunları söyledi:
“Tekilleştirmenin nimetlerinden KOBİ’lerin de yararlanmasını istiyoruz. Uzaktan yedekleme hizmetinde Turkcell Superonline ile işbirliğine gittik. Bu yıl en önemli hedeflerimizden biri KOBİ’lere olabildiğince ulaşmak olacak. Diğer yandan bölgemizde Glasshouse gibi bir şirket daha yok. EMC ile yaptığımız planlama dahilinde Arap ve Afrika ülkelerini kapsayan bölgede hizmet grubu kurarak servis vermeye başlıyoruz.
Bu konuda pilot projelerimiz başladı. Süreç içinde bir ekip de oluşturulacak. Büyük birikimimizi bölgenin de hizmetine sunacağız.”

Türkiye’de bir ürün geliştirme hayali
Pekar, şirket olarak orta ve uzun vadede en önemli hedeflerinin ise Türkiye içinde bir ürün geliştirmek olduğunu açıkladı. Pekar, “Bu noktada EMC’ye de konuyu açtık. Onlar da konuya çok sıcak baktılar. Bu işin gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok. Yıl içinde bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:862

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics