Bilişim Dünyası 13 NİSAN 2015 / 09:13

Glasshouse Türkiye yedekleme ve tekilleştirmenin önemini anlattı

GlassHouse Türkiye’nin İstanbul Shangri-La Bosphorus’ta gerçekleştirdiği “Veri Koruma Çözümleri Günü” etkinliği BT yöneticileri ve profesyonellerin katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını EMC Türkiye Veri Koruma Çözümleri Ürün Satış Müdürü Bahadır Öztürk’ün  gerçekleştirdiği programda, GlassHouse Türkiye Satış Yöneticisi Ömer Öztürk katılımcılara yedekleme ve yeni nesil tekilleştirme teknolojilerinin önemini anlatarak bu teknolojilerin kullanıcılara sunduğu avantajlara değindi. Müşteri deneyimlerinin de paylaşıldığı etkinlikte Beymen ve OMV Petrol Ofisi BT yöneticileri GlassHouse Türkiye ekibinin desteğiyle yeniledikleri yedekleme ve tekilleştirme altyapıları hakkında bilgiler vererek bu teknolojiye geçiş süreçlerinden bahsetti.

OMV Petrol Ofisi Sistem ve Altyapı Uzmanı Murat Bozkurt; farklı ortamlarda bulunan verilerin merkezi bir sistemde yedeklenebiliyor olmasının şirketler için önemli bir kolaylık olduğu görüşüyle yedekleme altyapısını yeniden yapılandırdıklarını ve mevcut verinin düşük hatlarla merkeze çekilebilmesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Beymen’in tekilleştirme teknolojilerine geçiş süreçlerindeki deneyimlerini anlatan Beymen Bilgi Sistemleri - Sistem ve Network Yöneticisi Gökçen Ürpek ise yedekleme ortamının şirketlerin BT altyapılarının son kalesi olduğunu belirterek sistemin önemini dile getirdi.

GlassHouse Türkiye CEO’su Emra Pekar ise 2015 yılı etkinliklerine hızlı ve etkili bir şekilde başladıklarını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Son yıllarda kurumsal ortamlarda, özellikle veri yedekleme alanında kullanılan tekilleştirme teknolojisi konusunda şirketler artık daha bilinçli ve yaklaşımları tamamen olumlu. Türkiye’de tekilleştirme teknolojisinin kullanımını yaygınlaştıran, açık ara pazar lideri şirketimizin, deneyimli ekibiyle sürekli artan gayretlerinin bu fotoğraftaki payının büyük olduğunu düşünüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ve bu yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız diğer etkinliklerle de doğru hedeflere ulaşacağımızı görüyor ve seçkin firmalarla çalışmaktan gurur duyuyoruz.”

 
ETİKETLER : 1017

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics