Bilişim Dünyası 27 ARALIK 2009 / 14:00

Global Bilgi 10 yaşında

Kurulduğu günden bu yana çalışmalarını insan temeliyle yürüterek bünyesini geliştiren Global Bilgi, 10 yılda 110 milyon TL yatırım yaptı.

Turkcell Grup şirketlerinden Global Bilgi 10’uncu yaşını kutlarken, 10 yıllık gelişiminin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. İlk çağrı merkezini 1999 yılının Aralık ayında Halkalı binasında kuran ve müşteri ilişkileri yönetim merkezi olarak büyümeye devam eden Global Bilgi, bugün Türkiye’de 8, Ukrayna’da 2 ve Belarus’ta 1 merkez ile 50 milyon kişiye katma değer sağlıyor.
Global Bilgi’nin 10’uncu yaşını kutlama toplantısında konuşma yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Global Bilgi’nin Turkcell Grup şirketleri arasında önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Turkcell olarak, ekosistemimizle birlikte büyümemizi ve ekonomiye katkımızı sürdürüyoruz. Teknolojide, avantajda ve hizmette birinciyiz. Global Bilgi, bizim müşteri hizmetlerinde liderliğimizin devam etmesini sağlıyor. Bu nedenle Erzurum ve Diyarbakır’a yaptığımız yatırımlardan sonra, yeni çağrı merkezleri oluşturmak konusunda daha da heyecanlıyız” dedi.
global2Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ise Türkiye’nin en değerli şirketlerinden olan ve dünyanın saygın teknoloji listelerine girme başarısını gösteren Turkcell’in çatısı altında hizmet vermenin Global Bilgi’ye kattığı teknoloji, deneyimden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Bahadır Pekkan, “7 bin kişiye istihdam sağlayan, 5 bin masa kapasitesiyle çalışan, yüzde 45 pazar payıyla sektörün lideri olan Global Bilgi, 2009’da 720 milyon adet müşteri kontağı kurarken, 3G teknolojisiyle birlikte 4,5 ayda 9 bin görüntülü çağrı cevapladı. Global Bilgi, 2010’da da büyümesini sürdürmek ve müşterilerine en kaliteli hizmeti vermek için çalışacak” şeklinde konuştu.
Global Bilgi, 2009’da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olan “ContactCenterWorld.com”un “2009 Top Ranking Performers” değerlendirmesinde Avrupa’nın en iyi  çağrı merkezi seçilerek, dünyanın en iyi çağrı merkezleri listesinde üçüncü sıraya yerleşti.
ETİKETLER : Sayı:751

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics