Bilişim Dünyası 13 ŞUBAT 2016 / 14:42

Google, Facebook, Twitter Güvenli İnternet için bir araya geldiler

Bireylerin internetin sunduğu faydalardan daha etkin şekilde yararlanabilmelerinin özel sektör, devlet ve sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyacağı bilinçlendirme çalışmalarıyla sağlanabileceği mottosuyla harekete geçen Facebook, Google, Twitter ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 9 Şubat günü “Daha İyi Bir İnternet İçin El Ele” etkinliğinde, tüm paydaşları bir araya getirdiler. Etkinliğin açılış konuşmasını BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın yaptığı etkinlikte, art arda düzenlenen panellerde güvenli internet için önem taşıyan konular uzmanlar tarafından masaya yatırıldı.
 
Çocuklar ve gençlerin yanı sıra ailelerin ve akademisyenlerin ‘Güvenli İnternet’ konusunda bilinçlendirmesine yönelik çalışmaların büyük önem taşıdığına ve toplumun tüm kesimlerinin internette alacakları aksiyonlar konusunda doğru ve bilinçli kararlar vermelerinin, dijital okuryazarlık konusunda bilinçlenmelerin gerektiğine dikkat çekildi.
 
İnsanların Facebook’u kullanırken kendilerini güvende hissetmelerini istediklerini altını çizen Facebook Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu Nilay Erdem, “Güvenli İnternet Günü” etkinliğine ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi.
 
“İnsanların güvende kalmasını sağlamaya yardımcı olmak ve onları bu konuda desteklemek için pek çok ürün, politika ve eğitici programlar geliştiriyor ve Facebook olarak topluluğumuzla paylaşıyoruz. Topluluğumuz platformumuz üzerinde her gün daha da iyi ve güvenli bir deneyim yaşamalarını sağlamak için gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz.”
 
Tüm kullanıcılarının bilgilerinin güvenliği ve emniyeti için en üst düzeyde koruma önlemleri aldıklarının belirten Google Türkiye Kamu İlişkileri Müdürü Pelin Kuzey, Google’ın kullanıcılarının güvenliğinin ürün geliştirilme safhasından itibaren en önem verdikleri konulardan biri olduğuna dikkat çekerek ekliyor:
 
“Kullanıcılarımıza kullanımı kolay ve etkin araçlar sunarak güvenli ve emniyetli bir çevrimiçi deneyim yaşamalarını sağlamak ve böylece kontrolü onlara vermek için çalışıyoruz. Bu çabalarımızı, sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumları ile kurduğumuz ortaklıklar aracılığı ile düzenlediğimiz eğitim programları ile geniş kitlelere ulaştırmaya çalışıyoruz."
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics