Bilişim Dünyası 24 NİSAN 2013 / 15:51

Google Wavii’yi satın aldı

TechCrunch'ın yayınladığı haberde, ismi açıklanmayan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre Seattle merkezli bir haber özetleme uygulaması girişimi olan Wavii, Google tarafından 30 milyon dolara satın alındı.

Apple ve Google’ın satın almak için rekabet ettiği Wavii, sahip olduğu derleme teknolojisi ve özetleme algoritmalarından dolayı Apple tarafından Siri’yi güçlendirmek için satın alınmak isteniyordu. Son duruma göre ise şirketin kurucusu Adrian Aoun’u da içeren 25 kişilik Wavii ekibi Seattle’dan Google’ın Bilgi Grafiği departmanına taşınacak.

Satın alma süreci içerisinde yer alan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin verdiği bilgiye göre Apple ve Google arasındaki mücadele Google’ın üstünlüğüyle sonuçlandı.

İki taraftan da konuyla ilgili resmi açıklama yapması bekleniyor. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN