Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2013 / 13:44

Görsel hesaplamada hız

NVIDIA, geliştirilen en hızlı ve kapsamlı GPU olan, görsel hesaplama endüstrisinin yeni teknolojisi NVIDIA® Quadro® K6000 GPU ürününü duyurdu. Şirket ayrıca, mobil platformlarda bugüne kadarki en yüksek seviyelerde performans ve grafik belleği sunan mobil iş istasyonları GPU'ları yeni profesyonel grafikler serisini de açıkladı.

En hızlı ve en verimli GPU mimarisi olan NVIDIA Kepler mimarisini temel alan Quadro K6000 GPU, kendinden önceki NVIDIA Quadro 6000 GPU ile karşılaştırıldığında, beş kat daha fazla hesaplama performansı ve neredeyse iki katı grafik kapasitesi sunmanın yanı sıra, dünyanın en büyük ve en hızlı grafik belleğine sahip. Quadro K6000 GPU; Pixar, Nissan, Apache Corporation ve Weather Channel WSI bölümü gibi kuruluşlara görüntüleme, yüksek boyut ve kapsamda iş yüklerini analiz etmede destek sağlıyor. NVIDIA Quadro K6000, sonbahardan itibaren HP, Dell, Lenovo ve diğer başlıca iş istasyonu sağlayıcılarından, BOXX Technologies ve Supermicro gibi sistem bütünleyicilerinden ve Kuzey Amerika ve Avrupa'da PNY Technologies, Japonya'da ELSA ve Asya Pasifik'te Leadtek gibi yetkili dağıtım ortaklarından temin edilebilir.

Yeni Mobil İş İstasyonu GPU'ları

Öte yandan NVIDIA, iş istasyonu dizüstü bilgisayarları için yeni bir profesyonel grafik GPU olan NVIDIA Quadro K5100M GPU ürününü duyurdu. Dizüstü bilgisayarı platformlarında en yüksek seviyelerde performans ve grafik belleği sunan Quadro K5100M, Quadro K4100M, K3100M, K2100M, K1100M, K610M ve K510M GPU'ları içeren yeni bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarı grafik serisinin öncülüğünü yapıyor. Yeni Quadro mobil iş istasyonu grafikleri ürün serisi de bu sonbahardan itibaren başlıca mobil iş istasyonu OEM'lerinden temin edilebilecek.

 
ETİKETLER : Nvidia
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN