Bilişim Dünyası 05 ŞUBAT 2012 / 13:44

Görüntüleme çözümlerinde maliyetler düşüyor

Kurumsal alandaki ihtiyaçlara daha dayanıklı ürünlerle karşılık veren Panasonic, toplam sahip olma maliyetini düşürmeyi hedefliyor.

Yatırım geri dönüşü en önemli konulardan biri. Satın alma maliyetinin düşük olması değil, işletme ve bakım maliyetleriyle beraber toplam maliyetin aşağı çekilmesi her kurumun hedefinde yer alıyor. Kurumsal alana yönelik profesyonel ürünler sunan Panasonic de bu anlamda tüm teknolojisini kullanıyor. Herhangi bir kurumsal projede kullanılacak hemen hemen bütün ürünlerin Panasonic ürün gamından bulunabildiğine dikkat çeken Panasonic Profesyonel Projektörler, Büyük Ekranlar ve Yayıncılık Sistemleri Grubu Ürün Müdürü Uğur Çağlar, markanın dayanıklılık konusundaki iddiasıyla ön plana çıkarak önemli tasarruflar sağladığını belirtti. “Yatırım maliyeti başka ürünlere göre biraz daha yüksek olsa da, işletme maliyetindeki tasarrufla toplam sahip olma maliyetleri azalıyor” diyen Çağlar, Panasonic ürünlerinin bu eksende tüm profesyonel ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verecek teknolojileri kullandığını söyledi. “Ürünlerin hazır konuma gelebilmek için kaybettirdiği süre toplamda önemli bir iş kaybı oluşturuyor. Özellikle eğitim uygulamalarında ve ofis projelerinde kullanılan cihazların performansı çok önemli” diyen Çağlar, istenilen zamanda hızla açılan ve hazır hale gelen bir ürünün iş süreçlerindeki verimi artırdığına dikkat çekti.

Özgün teknoloji avantaj getiriyor
Panasonic’in projeksiyon cihazlarında önemli bir ağırlığa sahip olduğunu belirten
Çağlar, bunda en önemli unsurun kendi teknolojisini kullanması ve kendi
bileşenlerini üretmesi olduğunu dile getirdi. Çağlar, Panasonic’in AC lamba türünü kullanan bir marka olduğunu ve kendi lambalarını üretme kabiliyetine sahip olduğunu söyleyerek, “AC lambaların ömrü çok uzun. Yapılan testler, Panasonic tarafından üretilen AC lambaların diğerlerine kıyasla daha uzun süre parlaklığını koruduğunu gösteriyor. Bu da lamba değişimlerinin daha nadir gerçekleşmesini ve dolayısıyla bakım maliyetlerinin düşmesine neden oluyor” dedi.
Projeksiyon cihazlarında bir diğer önemli konu da üç boyut teknolojisi. Hemen her markanın bu teknolojiye sahip ürünleri var. Hâlâ geliştirilmekte olan bu teknolojide Panasonic’in büyük katkısı olduğunu vurgulayan Çağlar, tüm mühendislerin üzerinde çalıştığı ‘crosstalk’ sorununa Panasonic tarafından getirilen etkin çözümün PT-AT5000 modeliyle hayata geçtiğini söyledi. Bu modelde sağ göz ve sol göz için ayrı ayrı verilen görüntünün birbirine karışması (ve dolayısıyla görüntü kalitesini ve konforu azaltması) sorunu büyük ölçüde giderilmiş.

“Ömrü uzun olan ürün çevrecidir”

Kalite ve güvenilirliğin ön planda tutulduğu ürünlerin pek çoğunda ağır metallerin kullanılmamasının çevre konusundaki hassasiyeti gösterdiğini dile getiren Çağlar, asıl çevreciliğin dayanıklılıktan geçtiğini vurguladı. “Ürünlerimiz çok dayanıklı olduğundan tahmin edilenden bile daha uzun süre kullanılıyor. Kısa sürede kullanım dışı kalmaması, Panasonic ürünlerinin çevreye katkısını artırıyor” diyen Çağlar ürünlerin enerji tasarrufu özellikleriyle de birleşerek kurumsal kullanımda büyük tasarrufları beraberinde getirdiğini söyledi.
ETİKETLER : Sayı:857

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics