Bilişim Dünyası 22 MAYIS 2014 / 13:36

Göz kırp, fotoğraf çek

Samsung Electronics, 180 derece döndürülebilir dokunmatik ekranı ile değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi NX mini'yi Türkiye pazarına sundu. Beyaz, nane yeşili, kahverengi ve siyah olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip 158 gr'lık NX mini  göz kırptığınızı algılayarak herhangi bir düğmeye basmaya gerek kalmadan iki saniye sonra otomatik olarak fotoğrafınızı çekiyor. NX mini; 999 TL (9 mm lens) ve 1.149 TL (9-27 mm lens) tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatları ile tüketiciye sunuluyor.

Öne çıkan özellikler
Göz kırpmayı algılayan NX mini, herhangi bir düğmeye basmaya gerek kalmadan iki saniye sonra otomatik olarak fotoğraf çekiyor. Geniş 1-inçlik 20.5MP BSI CMOS Sensörü, hiçbir detayı kaçırmadan kullanıcıların yüksek kaliteli görüntüler yakalayabilmesini sağlıyor. NX Mini'nin 1/16000 saniyelik Enstantane Hızı ve 6 fps Sürekli Çekim Modu, sürekli ve kaliteli çekim yapabilmesini sağlayarak, her detayın yakalanmasını sağlıyor.

75,2 mm (3,0 inç) ve 180 derece döndürülebilir dokunmatik ekran ile kullanıcılar, kendi görüntülerini mükemmel şekilde kadraja yerleştirebilir. NX Mini'nin güçlü optik performansı, keskin ve net yüksek kaliteli görüntüler elde edilmesini sağlayarak fotoğraflarda yer alan nesnelerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.

30 Haziran 2014’e kadar NX mini fotoğraf makinesi satın alan herkes; Amsterdam, Budapeşte, Brüksel, Milano, Paris, Londra, Viyana, Münih, Berlin, Roma ve Atina şehirlerine çift kişilik, gidiş-dönüş uçak biletine sahip oluyor.
 Paylaşım özellikleri

Samsung' un tüm 2014 Smart fotoğraf makinelerinde olduğu gibi NX Mini,gelişmiş Wi-Fi ve NFC entegrasyonuna sahip. Samsung'un özel Tag & Go bağlantısı NX Mini'nin sadece cihazları birbirine dokundurarak akıllı telefonlar veya tabletler gibi NFC özellikli cihazlarla eşleştirilebilmesini sağlıyor.

• Mobil Bağlantı kullanarak eşleştirilen mobil cihazlar arasında birden çok görüntüyü seçip gönderebilir.
• Toplu Paylaşım ile birden çok kişiye fotoğraf göndermek gibi zaman gerektiren ve tekrarlı süreçleri ortadan kaldırarak toplamda dört cihaza görüntü gönderebilir.
• Remote View Finder Pro ( Uzaktan Kumanda) ile NX Mini'yi bir akıllı telefon üzerinden kontrol edebilir.
• Kamerayı Bebek Monitörü olarak kullanabilir.  Dropbox ile popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flickr'a doğrudan fotoğraf yükleyebilir. Dropbox yeni kullanıcılara toplamda 2 GB'lık ücretsiz ve istenilen cihazdan ulaşılabilen bir depolama alanı sunarken; Flickr’a ise 1 terabayta kadar görüntü yüklenebilir.

NX-M 9mm F3.5 ED ,NX-M 9-27mm F3.5-5.6 ED OIS ve NX-M 17mm F1.8 OIS özel lenslerin yanısıra  NX-M Dönüştürücü Adaptörü kullanarak (ED-MA4NXM) on beş farklı NX lens kullanabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics