Bilişim Dünyası 17 KASIM 2014 / 10:30

Growth Hacking ustaları İstanbul'a geliyor

Teknoloji ve internetle ilgili şirket kuran girişimcileri hızlandıran ve erken aşama yatırımlarını yapan Etohum, 12 Aralık’ta düzenleyeceği Master in Growth konferansında, Türkiye'yi sektörün dünya çapında yükselen kavramlarından biri olan Growth Hacking ile tanıştıracak.

Etohum konferansları kapsamında düzenlenen ve dünyanın en başarılı dijital pazarlama uzmanlarının katılacağı bir günlük Master in Growth konferansı, girişimcilik dünyasının son yıllarda en gözde kavramlarından biri olan Growth Hacking’i masaya yatırıyor. Wyndham Grand Hotel’de düzenlenecek olan konferans, işini büyütmek isteyen online girişimler için “düşük bütçeli online pazarlama” olarak tanımlanabilecek geleceğin pazarlama yöntemini, dünya çapından örnekler ve çarpıcı büyüme stratejileriyle ele alacak.

2010 yılında ortaya atılan ve erken aşama internet girişimleri için ideal bir kavram olan Growth Hacking, online pazarlamadan farklı olarak, avantaj sağlayan her türlü metriği dikkate alıp kısıtlı bütçelerle eldeki verileri analiz etme, test etme ve ölçümleme prensibine dayanıyor. Ürün, ürün ekipleri ve pazarlamacılar arasındaki sınırları ortadan kaldıran Growth Hacking uzmanları, büyüme odaklı bir bakış açısıyla kullanıcı alışkanlıkları ve üyelik süreçlerini a’dan z’ye irdeliyor ve pazarlama alanında en iyi uygulamaları düşük bütçelerle hayata geçiriyorlar. A/B testinden Google Analytics'e, SEO'dan viral pazarlamaya kadar pek çok uygulama, merak ve yaratıcılıkla beslenen Growth Hacking sürecinde kullanılıyor. Facebook, Twitter, AirBnB, Dropbox, LinkedIn gibi dev şirketler de, bu yeni kavramın getirilerinden faydalanan şirketler arasında.

Konferansın konuşmacıları arasında 500 Startups’tan Distribution Hacker-in-Residence Mathew Johnson,  Traction: A Startup Guide to Getting Customers kitabının yazarı Justin Mares, Quint Growth kurucusu Jamie Quint, AngelList’ten Venture Hacker Dave Zohrob ve Boostable Kurucu Ortağı Selçuk Atlı gibi Growth Hacking’de ün salmış isimleri yer alıyor.

 
ETİKETLER : 996
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN