Bilişim Dünyası 03 ARALIK 2016 / 14:04

Güç yönetimi entegrasyonla daha da akıllanıyor

Güç yönetim şirketi Eaton, VMware vRealizeOperations platformu ile entegre edilebilen Akıllı Güç Yönetimi-Intelligent Power Manager yazılımının 1.52 sürümünün küresel lansmanını yaptı.  Böylece veri merkezleri ve operasyon yöneticileri, yazılım tanımlı veri merkezlerinde BT cihazlarını yönetmek için kullandıkları vMware vRealize Operations’a benzer biçimde, güç cihazları ve ekipmanlarının verimlilikleri için Eaton’un Akıllı Güç Yönetimi yazılımını ve Infrastructure Management-Altyapı Yönetim Paketini kullanacaklar.
Eaton’un son ürünü Akıllı Güç Yönetimi yazılımının VMware ile entegrasyonu, kullanıcılara VMware vRealize Operations yazılımı dâhilinde kesintisiz güç kaynakları (UPSs) ve güç dağıtım birimleri (PDUs) gibi güç ve cihazları görüntüleme ve yönetme imkanı vermekte, son kullanıcılara güç kapasitesi planlama ve iş yükünü dağıtmak için zengin analiz sonuçları sağlayarak zaman ve para tasarrufu sağlamakta  VMware vRealize Operations programına bağlanıldığında, veri merkezi yöneticileri, güç ve çevre cihazlarının koruyucu bakım veya tamir hizmetlerinin gerekli olup olmadığını değerlendiren öngörülü analiz yeteneklerinden ve akıllı uyarılarından da yararlanabiliyor.
 
Gerekçeleri de öğrenme imkanı sunuyor
Öte yandan, Eaton’un Akıllı Güç Yönetimi yazılımı son kullanıcılara kapsamlı altyapı kapama özelliği de sunuyor. Böylece müşteriler için riskleri azaltırken, zaman ve paradan tasarruf da sağlanıyor. Ayrıca VMware’in yüksek kullanılabilirlik oranlı ana sunucularında bile bir sanal makine veya ana sunucuyu çökertmeden tüm BT ortamını kapatabiliyor.
Eaton’un Akıllı Güç Yönetimi yazılımı sürüm 1.52 ile müşteriler artık, BT alt yapılarını destekleyen PDU’lar üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilmekte.  Akıllı Güç Yönetimi yazılımı ile kullanıcılar, daha iyileştirilmiş bir biçimde PDU çıkışlarını açıp kapayabilmekte ve yeniden yükleyebilmekte. Son geliştirilen bu platform, bir güç veya çevre etkinliğinde, eylemleri ve alarmları yönetmek için daha fazla tanecikli olma özelliği sağlamakta, alarmların gerekçeleri hakkında daha fazla fikir oluşturup, müşterilerin daha kesin ve hızlı hareket edebilmesini sağlıyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics