Bilişim Dünyası 09 OCAK 2014 / 13:25

Güncel tabirler sözlüğü geliyor

Sayısal pazarlama iletişimi sektörünün en iyilerini belirleyecek olan Mixx Awards Türkiye 2013 yarışmasının bu yılki reklam kampanyası “Dijital’in atası sen ol” temasıyla yürütülüyor. Sosyal medya ve dijitalinatasi.com sitesi üzerinde gelişen, IAB Türkiye’nin yürüttüğü kampanya kapsamında Dijital Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü oluşturuluyor. Katılımcılar #dijitalinatasi hashtag’iyle kendi atasözlerini ve deyimlerini sektörle paylaşabiliyorlar.

Acele App’e şeytan karışır

Kampanya kapsamında yazılan sözler arasında; “Acele App’e şeytan karışır”, “Bana projeni söyle, sana ajansının kim olduğunu söyleyeyim”, “İyi viral tez yayılır”, “Nazar etme ne olur, share et senin de olur”, “Bize her gün deadline”, “Tek banner’ın nesi var, rich media’nın sesi var”, “Konkurun ecele faydası yok” gibi oldukça eğlenceli paylaşımlar yer aldı.

Öte yandan, IAB Türkiye, “Dijitalin atası sen ol!” kampanyasında paylaşılan atasözleri ve deyimleri, yazan kişilerin ismini de belirterek bir kitapta bir araya getirecek. Kitap 18 Şubat’ta Four Seasons Hotel’de yapılacak Mixx Awards Ödül Töreni’nde katılımcılara hediye edilecek. Kitaba sayısal formatta ulaşmak da mümkün olacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics