Bilişim Dünyası 22 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Gündemde uzun vadeli hedefler var

Orta ve uzun vadeli hedefleri gündemine alan Detaysoft, kendi özkaynaklarının da yer aldığı bir modelle yürüyecek.

Onbir yıldır yazılım alanında SAP iş ortağı olarak hizmet veren deneyimli danışmanlık şirketlerinden Detaysoft, önümüzdeki dönemde SAP iş ortaklığının yanı sıra yaygın yazılımlarla ilgili olarak kendi özkaynakları ile de çözüm sunmayı hedefliyor. Kuruluşundan bu yana 400’ü aşan proje gerçekleştiren ve Dubai ve Anadolu açılımlarını da gerçekleştiren şirket, bu yılı yüzde 30’luk bir büyüme ile kapatmayı öngörüyor. Detaysoft olarak son beş yıldır önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Detaysoft Yönetici Ortağı Alkin Aksoy, SAP dışı yaygın yazılımlar konusunda da hizmet vermek üzere kendi özkaynaklarının da içinde olduğu bir modelle ilerlemeyi istediklerini belirtti. Detaysoft olarak 2007 yılında Dubai’de açtıkları ofisin ardından 2008 yılında Anadolu’da Sivas’ta bir oluşuma gittiklerini belirten Aksoy, “Dubai şirketimiz çalışmalarına devam ediyor. İki yıl önce Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi ile bir işbirliğine gittik ve sonrasında da Sivas’ta bir ofis oluşumuna karar verdik. Şu anda orada 40 kişi civarında çalışanımız var. İstanbul ofisimizden eğitim desteği alıyorlar. Anadolu’da çok genç bir nüfus var. Anadolu da kaliteli insan kaynağı var.Anadolu pazar olarak bizim için önemli ve önümüzdeki dönemde de daha fazla büyümeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Kendi özkaynaklarımızın da içinde olduğu bir modelde ilerlemek istiyoruz
Detaysoft olarak son iki yıldır yatırımlarını artırdıklarını ve SAP dışı konularda da yatırımlarına devam edeceklerini belirten Aksoy, “Aslında yazılım odaklı başta olmak üzere şu anda yaygın olan yazılımlar arasında yer alan .Net, Java, Adobe ile ilgili de birtakım projeler yaptık. .Net tarafında ondan fazla kaynağımız var bir şirket geldiğinde Javayı ayrı şirketten .Neti ayrı şirketten almasın. Tek şirketten bunu elde edebilme noktasında olsun diyoruz. Burada muhakkak bir bütünleştirici şirket, dışarıdan dışkaynak kullanımı kimliği olacak ama alışılmışın dışında kendi öz kaynağımızın da çok fazla sayıda olduğu bir modelden bahsediyoruz burada” şeklinde konuştu. Büyüme stratejilerine de değinen Aksoy, kendileri için orta ve uzun vadeli hedeflerin önem kazandığını belirterek “Bizim açımızdan önemli, bakım destek tarafındaki faaliyetlerimizi daha da artırmayı planlıyoruz, projeler devam edecek ama yoğunluk burada olmayacak” dedi.
ERP üzerine kurgulanacak ürünler önem kazanıyor
Son dönemde SAP tarafında kullanıcı tercihlerinin ne yönde geliştiğine de değinen Aksoy, Business Objects bütçe modüllerinin çok daha fazla ilgi gördüğünü belirterek “Şirketler ERP’yi belli bir noktaya getirdikleri anda artık onun üzerine raporlama, bütçe, stratejik işletme yönetimi gibi ürünlere yöneliyor” diye konuştu.

Alkin_AksoyDanışmanlık şirketlerinin kurum hafızası yaratması önemli

Danışmanlık hizmetleri veren bir şirket olarak önemli bir noktanın da kurum hafızası olduğunu belirten Aksoy, projelerin sunucularda saklandığını ancak kurum hafızası için kullanılmadığına dikkat çekti. Detaysoft olarak bu konuda iki yıl önce çalışmalara başladıklarını ve “SAP Solution Manager” aracını kullandıklarını dile getiren Aksoy, “Bütün bilgi birikimini sistem üzerinde tutmayı hedefliyoruz ki yirmiden fazla müşterimiz SAP Solutions Manager üzerinde şu anda. Bu kendi kurum hafızasını oluşturmak adına bizim açımızdan kritik bir nokta. Bir yıldır aktif olarak bunu kullanıyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Dosya Sayı:785

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN