Bilişim Dünyası 19 KASIM 2015 / 13:42

Günlük hayatımız teknoloji ile dopdolu

Intel Yeni Teknolojiler Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz Türkiye’nin en büyük marka ve pazarlama etkinliklerinden BrandWeek2015’de ezberbozan inovasyon kapsamında yaptığı konuşmada; geleceği aynı şeyleri düşünen insanlardan ziyade farklı fikir ve kültürlerin inşa edeceğini söyledi. İldeniz, Uzay Yolu dizisindeki ışınlanma, ışık hızında seyahat dışında her teknolojinin günlük hayata girdiğini hatırlatarak şunları söyledi:
“2020 yılında 50 milyar internete bağlı cihaz çıkacak ve 7 milyar insan var. Yani kullandığımız, var olan her şey ama her şey akıllanacak ve bunlar milyarlarca olacak. Yeni bir dünyaya giriyoruz. Bu cihazların oluşturacağı yeni dünyanın şekillenmesinde drone teknolojilerinden yapay zekâya, maker hareketinden giyilebilir teknolojilere pek çok yeni akım rol oynuyor. Kendi kendine karar veren nesneler, bunların gündelik hayatımıza nüfuz etmesi ve robotların giderek insanların işlerini yapmaları hayatımızı değiştiren temel trendler olacak.”
Bundan sonra üretim konusunda ne istersek onu üretir hale gelineceğini belirten İldeniz, “Kan şekerini dengeleyen kontak lens, evlere akıllı termostat, kendi kendine park eden otomobiller gibi şeyler yaygınlaşacak. Giyilebilir teknolojiler tarafında akıllı saatler, yol gösteren gözlükler, akıllı zıbınlar çok yakın zamanda günlük hayatımızın bir parçası olacak” tahminini paylaştı.
“Aynı beyinleri kullanıp farklı sonuçlara ulaşamazsınız. Ekibinizde sizden farklı kişiler de olmalı” uyarısını da yapan İldeniz, “Büyük farklılıklar her zaman aynı kişilerle oluşmaz. Bu olanakları güzel bir dünya için kullanabilirsek çok güzel bir dünya bizi bekliyor. Farklı düşünmeye devam edin” dedi.
ETİKETLER : Intel

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics