Bilişim Dünyası 18 ŞUBAT 2013 / 08:11

Güvenli tatilin ardında teknoloji var

Türkiye’nin en eski çevrimiçi tatil rezervasyon şirketlerinden biri olan tatil.com, diğer taraftan da güçlü bir teknoloji şirketi. Türkiye dışında ABD’de faaliyet gösteren Met Global bünyesinde yer alan şirket teknoloji ihtiyaçları için yaklaşık kırk beş kişinin üzerinde BT profesyonelini de bünyesinde barındırıyor.

BT konusunu tamamen kendi bünyelerinde barındırdıklarının altını çizen Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin, “BT konusunda dışkaynak kullanımı yolunu seçmedik ve tüm arkadaşlarımızı kendi bünyemizde barındırıyoruz. Tüm yazılımlarımızı da kırk beş kişilik bu ekibimiz gerçekleştiriyor.

Yakın zamanda bu yazılımları bünyemiz dışındaki şirketlere de satmayı planlıyoruz. Bu satışların büyüme süreçlerimize de katkısı olacağını düşünüyoruz. O yüzden de ana şirketimiz Met Global tarafından bakacak olursak kendimizi bir yandan da teknoloji şirketi olarak da tanımlıyoruz” dedi.

Bu ekibin büyümesini planladıklarını belirten Şahin, “2013 için de iki yeni proje yapıyoruz. Bu ekibin bize yetmeyeceğini düşünüyoruz. 2013 sonunda bu projelerin bitmesiyle birlikte biz Türkiye dışında Avrupa’ya da satışlar yapacağımıza inanıyoruz. Kullandığımız platformun 2.0 sürümüyle beraber altmış kişinin üzerinde bir ekibe sahip olacağız” şeklinde görüş belirtti.
ETİKETLER : Sayı:909

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics