Bilişim Dünyası 18 ŞUBAT 2013 / 08:11

Güvenli tatilin ardında teknoloji var

Türkiye’nin en eski çevrimiçi tatil rezervasyon şirketlerinden biri olan tatil.com, diğer taraftan da güçlü bir teknoloji şirketi. Türkiye dışında ABD’de faaliyet gösteren Met Global bünyesinde yer alan şirket teknoloji ihtiyaçları için yaklaşık kırk beş kişinin üzerinde BT profesyonelini de bünyesinde barındırıyor.

BT konusunu tamamen kendi bünyelerinde barındırdıklarının altını çizen Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin, “BT konusunda dışkaynak kullanımı yolunu seçmedik ve tüm arkadaşlarımızı kendi bünyemizde barındırıyoruz. Tüm yazılımlarımızı da kırk beş kişilik bu ekibimiz gerçekleştiriyor.

Yakın zamanda bu yazılımları bünyemiz dışındaki şirketlere de satmayı planlıyoruz. Bu satışların büyüme süreçlerimize de katkısı olacağını düşünüyoruz. O yüzden de ana şirketimiz Met Global tarafından bakacak olursak kendimizi bir yandan da teknoloji şirketi olarak da tanımlıyoruz” dedi.

Bu ekibin büyümesini planladıklarını belirten Şahin, “2013 için de iki yeni proje yapıyoruz. Bu ekibin bize yetmeyeceğini düşünüyoruz. 2013 sonunda bu projelerin bitmesiyle birlikte biz Türkiye dışında Avrupa’ya da satışlar yapacağımıza inanıyoruz. Kullandığımız platformun 2.0 sürümüyle beraber altmış kişinin üzerinde bir ekibe sahip olacağız” şeklinde görüş belirtti.
ETİKETLER : Sayı:909
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN