Bilişim Dünyası 05 KASIM 2017 / 10:10

Güvenlik alışkanlıkları ve demirbaşlar değişiyor

IP video yazılımı standartlarını belirleyen Milestone Systems, alanında önde gelen şirketleri Milestone Açık Platform Günü’nde (MPOP) bir araya getirdi. Milestone Doğu Avrupa Direktörü Anders Johannson’un katıldığı, Dell-EMC, NEC, Axis, Technoaware, Commend, Promise ve Tiger Teknoloji şirketlerinin de yer aldığı konferansta, Türkiye ve dünyadaki en yeni güvenlik teknolojileri tanıtıldı. Bu yıl 8’inci kez düzenlenen etkinlikte Milestone Systems, çözüm ortakları ile bir araya geldi ve yeni yol haritasını paylaştı. Etkinlikte Türkiye’deki güvenlik çözümleri yatırımları ve sektörün büyümesi de ele alındı. Milestone Doğu Avrupa Direktörü Anders Johannson, “2020 yılında çevremizde kullandığımız tüm cihazların internete çıkacağını, birbirleriyle etkileşim içinde olacağını göreceğiz. Gelecek iki yıl içinde sattığımız lisansların yüzde 50’si kamera olmayacak” derken, siber saldırıların yüzde 60’ının içeriden geldiğini, bu noktada xProtect’in kullanıcılarına sağladığı korumayı ve geliştirdikleri siber güvenlik önlemlerini paylaştı.
Milestone Systems Kuzeydoğu Avrupa Kanal Yönetim Müdürü Özgür Uygur ise konuşmasında, Türkiye’de güvenlik yazılım ve donanım pazarının 800 milyon dolara ulaştığını tahmin ettiklerini belirterek, şu bilgileri verdi:
“Türkiye’de hem kamu hem de özel sektör, açık mimari video yönetim yazılımlarına daha çok önem veriyor. Geleneksel kamera güvenlik sistemi kavramının, fiziksel güvenliğin yanında varlık ve veri güvenliğine evrildiğini, ihtiyacın insanların hayatını kolaylaştıran çözümler olduğunu görüyor, yol haritamızı buna göre şekillendiriyoruz. 2015-2017 arasında bölgemizde üç kat büyüme gerçekleştirdik ve bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN