Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2016 / 15:44

Güvenlik çözümleri her araçta yerini alıyor

ekin Technology, akıllı bisiklet devriyesi teknolojisini, 7 - 9 Haziran’da Almanya’da gerçekleşen Genel Polis Ekipmanları Fuarı’nda (GPEC) tanıttı. ekin Patrol’ü geliştiren şirket, sistemi bisiklet üzerinde kullanılabilen bir teknolojiye dönüştürdü. ekin Technology’nin akıllı devriye sistemini ile bisikletli polis devriyeleri daha atak davranabiliyor. Sistem, park veya hareket halindeki araçlar, kişiler veya nesneler için kullanılabilme ve saatte 300 km/h ve üzeri hızla giden araçların hızlarını ve plakalarını takip etme özellikleriyle, polisin verimle güvenliği sağlamasına odaklanıyor. Kanun uygulayıcı birimlere denetleme ve trafik sıkışıklığı olan yollarda veya kalabalık içinde kolaylıkla hareket edebilme imkanı sunuyor.
ekin Patrol ve ekin Bike Petrol, trafik merkezileri ile bağlantı ve iletişim kurabiliyor ve yeni teknolojiler ekin sistemlerinin yanı sıra diğer tüm sistemlerle de entegre olabiliyor. Bu sayede uygulamaya geçilmesi ile birlikte ekstra bir altyapı yatırımı gerektirmiyor. Akıllı devriye sistemleri ayrıca, altyapı yatırımları gerektirmeden bir noktadan diğer noktaya taşınabiliyor. ekin Technology’nin Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, şu bilgileri verdi:
“Dünya çapında polis departmanları, bisiklet kullanarak; yasaların uygulanması, acil tıbbı müdahale ve güvenlik alanlarında avantaj sağlayabiliyor. Esneklik sağlayan ve sessiz çalışan bu taşıt, geliştirdiğimiz bu sistem ile artık aynı zamanda akıllı.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics