Bilişim Dünyası 07 TEMMUZ 2014 / 08:26

Güvenlik kameralarında ilgili bildirimler artacak

Panasonic uygun maliyetli, talep bazlı ve sıfır konfigürasyon gerektiren bulut tabanlı video analitik servisi CLVR’yi duyurdu. Panasonic Cameramanager aboneliğinin bir parçası olarak sunulan CLVR, işletmelerin güvenlik kamerası görüntülerinin akıllı alarm ve bulut üzerinde depolama özellikleriyle optimize edilmesine yardımcı oluyor. Panasonic Türkiye Kurumsal Ürünler Ülke Müdürü Gökhan Erdoğan, “Güvenlik kameralarındaki hareket algılama sorunu, kullanıcının aldığı bildirimlerin çoğunun alakasız olmasıdır. CLVR Algılama, bir kullanıcının alacağı alakalı bildirimlerin oranını ciddi ölçüde artırıyor” dedi.
Small Business Innovation Research (SBIR) projesinden 200 bin avro kullanılan çalışma için algoritmaları TNO sağlarken, Ar-Ge şirketi olan Vicar Vision, algoritmanın bulut için optimize edilmesini yönetiyor.
ETİKETLER : Sayı:979
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN