Bilişim Dünyası 14 OCAK 2013 / 08:11

Güvenlikle gelen hayat

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte LPG sıkışmaları, doğalgaz sızıntıları ve karbonmonoksit zehirlenmelerinin neden olduğu can kayıplı vakalarda artış yaşanıyor. Ev ve iş yerlerinde, cihaz tipine uygun olarak kullanılacak dedektörler ise sızıntıların neden olabileceği olumsuzlukları önceden haber vererek hayat kurtarıyor. Pronet Güvenlik Genel Müdürü Metin Kastro, güvenlik sistemlerinin sadece hırsızlık olaylarını önlemek için kullanıldığı şeklinde yaygın ve yanlış bir düşünce olduğuna dikkat çekerken, “Güvenlik sistemleri ile bütünleşik kurulan doğalgaz, LPG ve karbonmonoksit dedektörleri ile zehirlenmeleri engellemek mümkün” dedi. Örnek olarak, halen 150 binden fazla aboneleri tarafından kullanılan ‘5 Korumalı Güvenlik Paketi’ gösteren Kastro, “Hırsızlık, yangın, acil sağlık ve panik durumlarının yanı sıra farklı tipteki gaz kaçaklarına karşı da çözüm sunuluyor. Abonelerin ev ve işyerlerinde bulunan cihazların tipine bağlı olarak sunulan dedektörler; karbonmonoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarına karşı etkili çözümler sağlıyor” bilgisini verdi.
Güvenlik sistemleri ile birlikte tercihe bağlı olarak, çok düşük tutarlardaki aylık ücretlerle bu dedektörlerin edinilebildiğini söyleyen Kastro, “Pronet Güvenlik Paketi içindeki dedektörler, gaz kaçağıyla birlikte devreye girerek hem harici sireni çalıştırıyor hem de Pronet Çağrı Merkezi’ne sinyal gönderiyor. Çağrı merkezi de yetkili kişileri mekana yönlendirerek, en kısa zamanda önlem alınmasını sağlıyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:904

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN