Bilişim Dünyası 14 NİSAN 2014 / 08:21

Hacettepe öğrencilerine sektörden ders

‘Trend Micro in My Campus’ etkinlikleri kapsamında 7 Nisan tarihinde Trend Micro, Hacettepe Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu.

Türkiye genelinde 9 üniversiteyi kapsayan ‘Trend Micro in My Campus’ etkinlikleri dahilinde Hacettepe Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe; Trend Micro Akdeniz Bölgesi Kıdemli Güvenlik Danışmanı Murat Songür ve 4S Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Melih Akyılmaz etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.
Mobil cihazlarda sadece bilinen uygulamalar kullanılmalı
Murat Songür, öğrencilere güvenlik dünyasındaki yeni eğilimler, Türkiye’de internet ve veri güvenliğiyle ilgili gelişmeler, artan güvenlik tehditleri ve saldırılara karşı alınması gereken tedbirler hakkında bilgi verdi. Songür, öğrencileri kişisel bilgisayar ve mobil cihazlarda mutlaka güvenilir bir güvenlik yazılımı kullanmaları, başka bilgisayarlardan bankacılık işlemi yapmamaları, bağlanılan sitelerin sertifika uyarılarına dikkat etmeleri konusunda uyardı. Songür, sosyal medyada önemli kişisel bilgilerin paylaşılmaması ve mobil cihazların ‘kırılmadan’ ve sadece bilinen uygulamalarla kullanılması konularına da dikkat çekti.

Vizyoner olmak büyümeyi getirdi
Melih Akyılmaz da, kendi kariyer hikayesini öğrencilerle paylaştı ve bu alanda staj başvurusu yapmak isteyen öğrencilere 4S Bilgi Teknolojileri’nin kapılarının açık olduğunu vurguladı. Akyılmaz, “Üniversite yaşamınızın temel taşıdır. Ben seçimimi Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü olarak yaptım. 1996 senesinde 4S Bilgi Teknolojileri’nin temellerini attım. 4S, şu anda 174 kişilik kadrosuyla hem özel hem de kamu sektörüne hizmet veriyor. Dönüp geriye baktığım zaman 4S’in büyümesinin en büyük özelliği nedir diye kendime sorduğumda; cevabım ‘vizyoner’ olmasıydı olur. Bakış açımızı geniş tutmak için uzman kişilerden, üniversitelerden yardım aldık ve çalışanlarımıza yatırım yaptık” şeklinde konuştu.

 
ETİKETLER : Sayı:967

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics