Bilişim Dünyası 04 KASIM 2017 / 14:51

Hasar ödemesinde hız esas

Anadolu Sigorta, yeni uygulaması Turbo Jet ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Mobil uygulama ‘Sigortam Cepte’ üzerinden, ev içerisinde gerçekleşen cam, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarlarını bildiren Anadolu Sigortalılar, ödemelerini, yaptıkları bildirimden sonraki 5 saniye içinde alabiliyor. Anadolu Sigorta, Turbo Jet lansmanını, uygulamanın geliştirildiği yer olan Kolektif House’ta, Genel Müdür İlhami Koç, I. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu ve Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı’nın katılımıyla gerçekleştirdi.
Anadolu Sigorta, konut poliçesi sahiplerine, 5 saniyeden kısa sürede hasar ödemesi yaparak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Konut poliçelerindeki cam kırılması, makine kırılması ve elektronik cihaz hasarlarını kapsayan Turbo Jet uygulaması ile Sigortam Cepte üzerinden hasar bildirimi yapan Anadolu Sigortalıların, 1.000 TL’ye kadar olan hasar ödemeleri, bildirimden saniyeler sonra gerçekleştiriliyor. Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, “Teknolojiden her geçen gün daha çok faydalanıyoruz.  Turbo Jet’in kapsamını, önümüzdeki dönem daha çok kişiye ulaşacak şekilde genişletmeyi planlıyoruz” dedi.
Turbo Jet’ten önce, raporlama süreçlerinin etkisiyle hasar ödemelerinin 5 güne kadar sürdüğünü anlatan Mehmet Abacı, Turbo Jet ile bu sürenin 5 saniyenin altına düştüğü bilgisini verdi.  İlhami Koç ise, “Kolektif House, fikri olan ama bu fikrini hayata tek başına geçiremeyen, özellikle genç girişimcileri buluşturan bir mekân. Biz de bu mekânda İş Bankası ile ortak bir ofis açtık ve Turbo Jet’i burada geliştirdik. Turbo Jet’te, İş Bankası’nın bize sağladığı anında parayı yatırma imkânı ile müşterilerimizin hesaplarına hasar ödemesini saniyeler içinde yapabiliyoruz’’ dedi.