Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2015 / 12:13

Havalimanı rehberi TAV Mobile yeni yüzüyle hizmete girdi

TAV Havalimanları’nın dört ülkede işlettiği 11 havalimanında sunulan hizmetlerin gerçek zamanlı olarak yolculara ulaşmasını sağlayan TAV Mobile uygulaması yeni yüzü ve yeni işlevlerle kullanıma sunuldu.  TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Havacılık sektöründe bilişim teknolojileri alanında hizmet veren bir şirket olarak geliştirdiğimiz TAV Mobile uygulamamızın dünyanın farklı yerlerindeki, farklı milletten yolcular tarafından kullanılıyor olması bizi çok gururlandırıyor” dedi.
TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen TAV Mobile uygulaması, seyahat planlamasını kolaylaştırırken havalimanındaki hizmetler ve sunulan fırsatları gerçek zamanlı olarak yolculara sunuyor. Uygulama TAV Havalimanları’nın dört ülkede işlettiği 11 havalimanını kapsıyor. Uygulama iOS, Android ve Blackberry platformunda çalışıyor.

Giyilebilir teknolojiler de destekleniyor
TAV Mobile’ın sunduğu yeniliklerle yolcular zamanlarını daha verimli kullanabiliyor. Uygulama içindeki işlevlere ana sayfaya eklenen arama motoru tabanı “Smart Search” ile kolayca ulaşmak mümkün. Son teknoloji iBeacon (BLE) altyapısına dayanan “SmartZone” modülü ile yolcular terminalde gezerken duty-free mağazaları ya da restoranlarda sunulan fırsatları akıllı cihazlarında gerçek zamanlı olarak görebiliyor. Böylece özel promosyonlar, menüler, indirim kuponları ve öneriler hakkında bilgi sahibi oluyor.
Uygulamada yer alan “Artırılmış Gerçeklik” modülüyle yolcular, cihazlarının kamerasını kullanarak aradıkları mekanın ya da ürünün hangi yönde olduğunu öğrenebiliyor. Ayrıca iOS ve Android platformunda “Smart Watch” entegrasyonuna sahip olan uygulama,  giyilebilir teknolojileri de destekliyor.
TAV Mobile uygulaması Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Gazipaşa-Alanya havalimanlarında ve yurt dışında Tunus’taki Enfidha-Hammamet ve Monastır, Gürcistan’daki Tiflis ve Batum, Makedonya’daki Üsküp ve Ohrid havalimanları hakkında bilgi veriyor. Uygulamaya yeni eklenen tercüme özelliği ile yolculara iletişim desteği veriliyor. Böylece yolcular, ilgili ülkenin dilinde en yaygın kullanılan cümlelere ulaşabiliyor ve sesli uygulamayla dinleyebiliyorlar. Yeni sürüm, arka plan dizayn uygulaması ile her zaman canlı ve yaşayan bir uygulama özelliği taşıyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics