Bilişim Dünyası 03 OCAK 2016 / 14:49

Havalimanı rehberi yeni yüzüyle hizmete girdi

TAV Havalimanları’nın dört ülkede işlettiği 11 havalimanında sunulan hizmetlerin gerçek zamanlı olarak yolculara ulaşmasını sağlayan TAV Mobile uygulaması yeni yüzü ve yeni işlevlerle kullanıma sunuldu.  TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Havacılık sektöründe bilişim teknolojileri alanında hizmet veren bir şirket olarak geliştirdiğimiz TAV Mobile uygulamamızın dünyanın farklı yerlerindeki, farklı milletten yolcular tarafından kullanılıyor olması bizi çok gururlandırıyor” dedi.
TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen TAV Mobile uygulaması, seyahat planlamasını kolaylaştırırken, havalimanındaki hizmetler ve sunulan fırsatları gerçek zamanlı olarak yolculara sunuyor. Uygulama TAV Havalimanları’nın dört ülkede işlettiği 11 havalimanını kapsıyor. Uygulama iOS, Android ve Blackberry platformunda çalışıyor.

Giyilebilir teknolojiler de destekleniyor
TAV Mobile’ın sunduğu yeniliklerle yolcular, zamanlarını daha verimli kullanabiliyor. Uygulama içindeki işlevlere ana sayfaya eklenen arama motoru tabanı “Smart Search” ile ulaşmak mümkün. Son teknoloji iBeacon (BLE) altyapısına dayanan “SmartZone” modülü ile yolcular terminalde gezerken duty-free mağazaları ya da restoranlarda sunulan fırsatları akıllı cihazlarında gerçek zamanlı olarak görebiliyor.
Uygulamada yer alan “Artırılmış Gerçeklik” modülüyle yolcular, cihazlarının kamerasını kullanarak aradıkları mekanın ya da ürünün hangi yönde olduğunu öğrenebiliyor. Ayrıca iOS ve Android platformunda “Smart Watch” entegrasyonuna sahip olan uygulama, giyilebilir teknolojileri de destekliyor.
TAV Mobile uygulaması Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Gazipaşa-Alanya havalimanlarında ve yurtdışında Tunus’taki Enfidha-Hammamet ve Monastır, Gürcistan’daki Tiflis ve Batum, Makedonya’daki Üsküp ve Ohrid havalimanları hakkında bilgi veriyor. Uygulamaya yeni eklenen tercüme özelliği ile yolculara iletişim desteği veriliyor. Böylece yolcular, ilgili ülkenin dilinde en yaygın kullanılan cümlelere ulaşabiliyor ve sesli uygulamayla dinleyebiliyorlar.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN