Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:02

Hayalleri aşabileceğimiz çözümler

2014, Index Grup olarak 25. yaşımızı kutladığımız bir yıl oldu. Biz de bu süre içinde Türkiye'nin teknolojik gelişimini yakından izlerken, aynı zamanda bu teknolojiler ile paralel ilerleyen bir büyüme süreci geçirdik.

Index Grup CEO’su Erol Bilecik

Bilişim teknolojilerinin Türkiye'deki gelişimi, sadece kişiler olarak bizleri değil, aynı zamanda toplumumuzu, insanlarımızı, kısaca ülkemizi ciddi bir dönüşüme soktu. Bugün, daha rekabetçi ve üretken bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Rakamlar bunu çok iyi anlatıyor aslında.

3G ile birlikte yaşadığımız mobil veri artış trendi, hiç kuşkusuz 4. nesil haberleşme teknolojisi olan 4G ile devam edecek. Ancak asıl hedefimiz, gelecekte haberleşme ve BT teknolojilerinin yaygınlaştırılması ile ülkenin dört bir yanına eşit ve kaliteli hizmet taşınmasını sağlamak olmalıdır. İnanıyoruz ki, Türkiye sınırları dahilinde sunduğu hizmetleri geliştirirken ve teknolojiyi toplum ile insan yararına daha etkin bir biçimde kullanırken, dış dünyadaki rekabeti de mobil ve BT dünyasında yapacağı atılımlarla kendi lehine çevirecek. Eğitimden eğlenceye, iş dünyasından gündelik yaşamımıza kadar teknoloji trendleri nitakip ederek ve çevremizdeki her şeye teknolojik evrim penceresinden bakarak hayalleri aşabileceğimiz çözümler ortaya çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum.

Türkiye'nin en çok okunan BThaber kaynaklarından biri olan BThaber, deneyimli ve ileri görüşlü sahibi ekibiyle bugüne kadar hepimizin vizyonunu genişletti. Telekomdan turizme kadar farklı sektörlerin büyük bir merak ve keyifle takip ettiği BThaber, bilişim dünyasının her daim yüksek hızda seyreden ritmini büyük bir başarıyla yakalıyor. BThaber'in sektördeki gelişmeleri yakından takip etmemize yaptığı katkıların göz ardı edilemeyecek kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle BThaber'in değerli ekibinin BT sektörüne yönelik en güncel içeriği sunma konusunda ilerleme ideallerinin daimi, takipçilerinin ise baki olmasını diliyorum.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN