Bilişim Dünyası 13 ARALIK 2013 / 11:33

Hazine'den akreditasyonu aldı

Türkiye’nin ilk melek yatırım ağlarından Galata İş Melekleri', Hazine Müsteşarlığı tarafından ilk kez verilen "Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı" akreditasyonunu almaya hak kazandı. Galata İş Melekleri, akreditasyonla birlikte Hazine Müsteşarlığı'na Bireysel Katılım Yatırımcısı (BKY) başvurusunu iletebilme ve BKY'lerin yatırım başvurularını iletebilme hakkına sahip oluyor.

GBA, Hazine Müsteşarlığı ile akredite ağlar ile BKY'lerin denetimi, izlenmesi ve sisteminin geliştirilmesine ilişkin programlarda işbirliği yapacak. GBA üyeleri ayrıca, yapılan yatırımlar hakkında raporlama yaparak, Hazine Müşteşarlığı'na bilgilendirmede bulunacaklar.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, aldıkları akreditasyonla ilgili olarak şunları söyledi:

“2013 yılında 9 üyemiz, Bireysel Katılım Yatırımcısı Lisansını aldı. Galata İş Melekleri olarak 2011 yılından bu yana internet teknolojileri alanında toplam 9 girişime 4 milyon TL yatırımın yanında mentorluk ve ağ desteği de verdik. Hazine Müşteşarlığı ile Bireysel Katılım Sermayesi Sistemi'nin gelişmesine yönelik uzun zamandır yaptığımız çalışmalarımızın ardından İş Melekleri ile ilgili çıkan yasaları büyük bir memnuniyetle takip ediyoruz. Böylelikle yeni girişimlerin ve girişimcilerin önü daha fazla açılacak.”

 
ETİKETLER : Galata İş Melekleri

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics