Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2012 / 11:59

Hedef, 2011’de kazanılan ivmeyi sürdürülebilir kılmak

Proline’da yıl boyunca şehir güvenlik çözümleri, coğrafi bilgi sistemleri ve biyometrik çözümler konusunda yeni ürün sunumları olacak. Hedef geçen yılki büyüme ivmesini devam ettirmek.

Proline’da değişim aslında 2010 yılı sonunda başlamıştı. Şirketin stratejisini değiştirme ve iş süreçlerini yeniden yapılandırma ihtiyacı nedeniyle başlayan çalışmalar 2011’de de devam etti. “Pazardaki iyi ürünleri müşterinin ihtiyacına göre bir araya getiren sistem bütünleştiricisi” yaklaşımının iyi örnekleri korunarak yeni bir vizyon tanımlanırken, bu vizyona göre Proline “Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgede faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi” olarak yeniden konumlandırıldı. Kendi ürün ve çözümlerini üreten bir yapı olabilmesi için Ar-Ge ve Çözüm Yönetimi birimi kuruldu ve 2011 sonunda Proline Ar-Ge Merkezi oluştu. Proline CEO’su Mehmet Doğanyiğit, çalışmaların sonucunda sosyal medya takibi ve otomatik anlamlandırma yapan Meaminds, tüm coğrafi bilgi sistemleri platformları ile çalışabilen Proline GeoPortal ve tüm illerde parmak izi alım istasyonlarında kullanılan ProLS ürünlerinin ortaya çıktığını anlattı. Doğanyiğit, “Proline mühendisleri tarafından üretilen bu ürünler satış ekiplerimiz tarafından yurtiçinde ve dışında sunuldu. 2011’in Nisan ayında Proline Katar şirketini kurduk. Türkiye’deki yetkinliklerimizi bu yolla Katar’a ve diğer Ortadoğu ülkelerine aktarmayı planlıyoruz. Son olarak KKTC e-pasaport ve Ürdün e-kimlik ihalelerine de bu ekibin gayretleriyle avantajlı bir teklif verdik” dedi.

Ciro yüzde 42 arttı
2011’de teknik ekipleri eğitimlerle ve yeni isimlerle kuvvetlendirip satış ekibini çeşitlendirdiklerinden bahseden Doğanyiğit, Ürün Yönetimi, Strateji Geliştirme ve Risk Yönetimi birimlerini oluşturduklarını, uluslararası finansal raporlama standartlarını benimseyip, sürecin koordinasyonu için geçiş planı hazırladıklarını söyledi. Doğanyiğit, “Hem maliyetlerimizi kontrol ederek karlılığımızı artırdık hem de ciromuzu 2010’a göre yüzde 42 artırdık. Çalışan sayımız her iki yıl sonunda da yaklaşık aynı olmasına rağmen, elde ettiğimiz verimlilik ve odaklanma stratejisi bu sonuçları ortaya çıkardı. 2011’de tedarikçilerimizle güvene ve açık iletişime dayalı bir süreç başlatmıştık. 2012 ve sonrasında buna devam edeceğiz. Yurtiçinde ve yurtdışında e-kimlik, e-pasaport, sosyal medya ve şehir güvenlik çözümlerini sunmayı sürdüreceğiz. Ankara ofisimizi Ocak’ta Tepe Prime İş Merkezi’ne taşıdık. Kamu kurumlarıyla çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, 2011’de kazandığımız ivmeyi sürdürülebilir kılmak” dedi.
ETİKETLER : Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics