Bilişim Dünyası 14 NİSAN 2014 / 08:08

Hedef, çok miktarda kaliteli baskı bekleyenler

Brother Türkiye, A3 mürekkep püskürtmeli çok fonksiyonlu ürünleri MFC JET serisinden MFC-J3720 InkBenefit’i düzenlediği bir toplantı ile tanıttı. A4 ve A3 boyutundaki ihtiyaçları karşılayan cihazlar, tam A3 kapasitesi ile baskı, kopyalama, tarama ve faks özelliklerini barındırıyor. Konuyla ilgili olarak 2 Nisan’da Divan Otel’de düzenlenen toplantıda Brother International Türkiye Ülke Direktörü Makoto Hasegawa da basınla tanıştı. Hasegawa, bu göreve Dubai’den atandı. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Hasegawa, “Brother bu yıl satışlarında yüzde 30 artış hedefliyor. Bu, Brother Türkiye ve benim için zorlu bir hedef” dedi.

Tüketici ne istediğini biliyor
Yeni modellerin özellikle yüksek baskı kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcılar için önem taşıdığını söyleyen Brother Türkiye Genel Müdürü Özgür Koca, “Dakikada 22 sayfa siyah/beyaz, 20 sayfa renkli baskı alınabiliyor. 2 bin 400 sayfalık avantajlı kartuşlar da maliyetlere olumlu katkı sağlıyor. Birbirinden ayrı renkli mürekkep kartuşları ve otomatik çift taraflı baskı özelliği iş süreçlerini kolaylaştırıyor” dedi. Cihazdaki uygulamalar da sayısal ve baskılı kopyalar ile çalışırken, kullanıcının beklentilerine yanıt veriyor. Örneğin bu yeni seri ile akıllı telefonu kullanarak e-posta yazdırmak, notları Google hesabına tarayıp atmak, arşivde basılı halde saklanan evrakları sayısal hale getirip saklamak, fakslamak da mümkün. Koca bu cihazlarla hedef kitlelerini ‘fotoğraf kalitesinde yüksek baskı alan kullanıcılar’ olarak gösterdi. DSL serisinin ardından yeni A3 mürekkep püskürtmeli serisi ile daha büyük işletmelere ulaşmak istediklerini söyleyen Koca, “Brother markasını büyüteceğiz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:
“Mimarlık, mühendislik gibi büyük baskı ihtiyacı olan alanları hedefliyoruz. Tüketicilerde ihtiyaç ve baskı çözümlerine yönelik bilinç oluştu. Doğru iletişimle pazar payı da artıyor. Bu yıl aslında pazarda büyüme beklenmiyor. Ama bizden beklenen yüzde 30’luk bir büyüme hedefi var. Umarız bunu başaracağız. Tüketici bilinçleniyor.”
ETİKETLER : Sayı:967

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics