Bilişim Dünyası 18 MAYIS 2015 / 09:23

Hedef daha hızlı büyüme

17 yıl önce kurulan ve İnternet bankacılığından, e-ticarete kadar birçok farklı alanda ürün ve çözümler geliştiren VeriPark, özellikle bilgi teknolojilerinin Türkiye’de bilgi teknolojilerinin gelişiminde büyük rol oynayan şirketler arasında yer alıyor.

2015 yılında büyüme odaklı hedeflerle yoluna devam eden ve yurtdışında da açtığı yeni ofislerle bu büyümesini perçinleyen VeriPark Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan ile 2015 yılı, hedefler ve yeni projeler hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

VeriPark’tan biraz bahseder misiniz?

VeriPark 1998 yılında İstanbul’da kuruldu. Finans ve bankacılık sektörlerine yönelik geliştirdiği yenilikçi çözüm ve hizmetleriyle Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketleri arasına girdi. Şu anda İstanbul, İzmir, Dubai, Kahire, Riyad ve Londra’da ofislerimiz bulunuyor. Tüm dünyaya çözüm ve hizmet sunan bir şirket haline geldik. Microsoft’un tüm dünyadan sadece en yetkin 23 çözüm ortağının yer aldığı Global ISV listesinde Türkiye’den yer alan tek şirket biziz. Çok Kanallı Bankacılık Hizmetleri, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Sahada Kredi Satış Çözümleri ile Türkiye, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Afrika’da; bankalar, kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, emeklilik fonları, Telekom şirketleri, aracı kurum ve yatırım şirketlerinin iş süreçlerini yeni nesil teknolojilere dönüştürmelerini sağlıyoruz.

Hayata geçirdiğiniz projelerden birkaç örnek verir misiniz?

Geliştirdiğimiz ürünlerle müşterilerimize maksimum performans ve üst düzey bir hizmet sunabilmek için farklı ülkelerin önde gelen yazılım sağlayıcılarıyla iş ortaklıkları yürütüyoruz. Bu iş ortaklıkları sayesinde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen finans kurumlarına bütünleşik ölçeklenebilir, yenilikçi teknolojilerle geliştirilmiş yazılım çözümleri sunuyoruz. Türkiye’nin ilk internet bankacılığı projelerinden biri olan Pamukbank İnternet Bankacılığı Projesinde imzamız bulunuyor. Bu projeyi Microsoft Consulting Services’in alt yüklenicisi olarak hayata geçirmiştik. Türkiye’deki ilkler arasında sayabileceğimiz Show TV için dönemin en yenilikçi internet yayıncılığı çözümünü geliştirdik. Bu proje sayesinde Show TV’de yayınlanan programların yurtdışından kesintisiz bir şekilde izlenebilmesini sağladık. Yine bir ilk olarak operatör ve servis sunucu arasında gelir paylaşımına dayanan ilk SMS tabanlı yarışmasının teknolojik altyapısını geliştirdik. Tek POS projesini hayata geçirdik. 2006 yılında Dubaibank ile internet şubesi projesi başlatıldı. Hem Türkiye’de hem de dünyada projeler geliştirmeye devam ediyoruz.

Yurtdışı çalışmalarınız ve 2015 yılı hedeflerinizden bahseder misiniz?

2010 yılında Nijerya ve Kenya’da faaliyetlerimize başladık. Ardından Suudi Arabistan ofisimiz açıldı. Daha sonrasında Dubai, Afrika ve Suudi Arabistan’da finans sektörüne özel geliştirilmiş hazır VeriPark ürün paketlerini sektörde konumlandırdık. 2015 yılında Londra ofisimizi de açtık. 2014 yılında Ortadoğu ve Afrika’da “Yılın Microsoft Dynamics Bağımsız Yazılım Üreticisi Ödülü”, Türkiye’de “Yılın Microsoft İş Ortağı Ödülü”, Global Banking ve Finance Review portalları tarafından “2014 Yılının En Yenilikçi Teknoloji Sağlayıcısı Ödülü” ve “2014 Yılı Finans Hizmetlerinde Sektör Mükemmeliyeti” ödüllerini aldık.

2015 yılında da büyüme odaklı hedeflerle yolumuza devam ediyoruz. Global ISV olarak daha da güçlendik. Buradan aldığımız güçle iş hacmimizi iki katına çıkarmayı, yurtiçi ve yurtdışında toplam 30 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. 2015 yılında Nesnelerin İnterneti alanında uygulamalar geliştirmeye hazırlanıyoruz. Bu doğrultuda Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 
ETİKETLER : 1022

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics