Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2010 / 18:00

Hedef Doğu Avrupa, Rusya ve BDT bölgesindeki pazarlar

Global Bilgi, 2011’de hizmet coğrafyasına yeni ülkeler katmayı hedefliyor.

Global Bilgi, 2011’de Doğu Avrupa, Rusya ve BDT bölgesindeki pazarlara da girerek hizmet coğrafyasına yeni ülkeler katmayı hedefliyor.

Çağrı merkezi sektörünün önde gelen şirketlerinden Global Bilgi için, 2010; telekoma ek olarak kamu ve sigorta gibi gelişen alanlarda hacim artışı yaşanan bir yıl oldu. Şirket, bu alanlardaki cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 65 büyütmüş durumda. Global Bilgi İş Geliştirme ve Yeni Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Engin Utkan, 2010 yılı sonuna kadar cirolarını yine bir önceki yıla göre yüzde 50 büyütmüş olacaklarını söylüyor. 2011’da yurtiçinde yeni çağrı merkezi yatırımları üzerinde çalıştıklarını açıklayan Utkan, “Ayrıca yine yurtiçinde çağrı merkezi endüstrisinde en çok büyüyecek sektörlerin başında gelen kamuda; Dışişleri, Tarım, Milli Eğitim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarıyla başlayan projelerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Bilinçli tüketicinin güçlendiği ve daha zor seçtiği günümüzde izinli veritabanı hedefli telesatış projeleri ile büyümeye devam edeceğiz. Küresel krizin etkilerinden kurtulan ülkemizde odak sektörlerdeki şirketleri ciro ve karlılık artırıcı projelerle destekleyeceğiz. Mobilitenin ve akıllı telefonların hızla arttığı dünyamızda telefonda ve sahada teknik destek veren uzman hizmetlerimizi artıracağız. İnternet ve sosyal medyaya dokunan hizmetlerimiz ile kurumsal müşterilerimize rekabet gücü sağlayacağız” dedi. Utkan, 2011’de kamu ve sigortada odaklı büyümelerini devam ettireceklerini, önümüzdeki dönemde çağrı merkezi pazarını finans, kamu ve sigorta sektörlerinin şekillendireceğini de sözlerine ekledi.

Turkcell Europe projesine destek
Global Bilgi yurtdışına yönelik ilgisini de devam ettiriyor. Yurtdışında Ukrayna’da 2 ayrı noktada sürdürdüğü operasyonlarına Belarus’u da ekleyen Utkan, Ukrayna operasyonlarının, müşteri portföyünü genişleterek 2010’da yüzde 65 büyüme gösterdiğine değindi. Utkan, yurtdışı planlarıyla ilgili şunları söyledi:
“2011 yılında Doğu Avrupa, Rusya ve BDT bölgesindeki pazarlara da girerek hizmet coğrafyamıza yeni ülkeler katmayı hedefliyoruz. Ukrayna’da 2, Belarus’ta 1 olmak üzere 3 ayrı noktaya sahibiz. Ukrayna’da ilk olarak Life’a hizmet vererek başladık ancak çok kısa bir zamanda müşteri sayımızı ve çeşitliliğimizi artırdık. Bugün itibariyle  banka, ISS, sayısal tv ve turizm sektörlerinin önde gelen şirketlerine hizmet veriyoruz ve müşterilerimiz arasında Viasat, VAB, Platinum, Plus Bank, Airbites, Vega, Sum Tel, i-free, OTTO, Maxi Card gibi kurumlar bulunuyor. Önümüzdeki dönemde Turkcell’in 2011’de hayata geçireceği Turkcell Europe projesine Türkiye’den Türkçe ve Almanca çağrı merkezi hizmeti ile destek vereceğiz. Türklerin yoğun olarak yaşadığı çeşitli Batı Avrupa ülkelerinde de gerek çağrı merkezi hizmetleri gerek yeni ürün ve hizmet kurguları yer almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alanda hedefimiz Doğu Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’nun lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi olmak.”

Sosyal medyadaki ihtiyaçlara cevap

Sosyal mecraların takibi, çağrı merkezi sektörü için önemli bir konu haline geldi. Utkan, şirket  olarak kurumların sosyal medyadaki ihtiyaçlarına cevap verecek bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Utkan, “Global Bilgi, eğitimli kadrosuyla yapılan her yorum ve şikayete, tercih edilen kanaldan müşteri geri dönüşü yapılarak, müşteri deneyimi ve memnuniyeti sağlanmasına katkıda bulunuyor. Sosyal medya konusunda uzman iş ortakları ile şirkete en uygun sosyal medya; kriz yönetimi, kampanya ve promosyon yönetimi; stratejileri sunuluyor. Global Bilgi olarak 2011’de sosyal medya iletişimi gibi henüz yeni sayılabilecek bir alanda takip, raporlama, iletişim ve çözüm kurgusu içeren bir hizmet modellemesi ile hem yurtiçi hem de küresel pazarlarda ağırlıklı yer almayı hedefliyoruz.
ETİKETLER : Sayı:800

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics