Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2012 / 13:54

Hedeflerle beraber zincir de büyüyor

Acronis, KOBİ pazarındaki gücünü büyük şirketlere daha fazla yansıtmayı ve Türkiye’yi bölgede ‘başarı hikayelerinin merkezi’ haline getirmeyi hedefliyor.

Bu işbirliğinde, Acronis’in Türkiye stratejisinin gelişiminin payı büyük. Bundan önce, daha çok KOBİ’ler odaklı ilerleyen şirket, artık büyük ölçekli şirketlere daha fazla seslenmeyi hedefliyor. Acronis, çözümleriyle halihazırda birçok kamu projesinde de yer alıyor. Önceliklerini ‘kanalı daha da geliştirmek’ olarak gösteren, bu nedenle Kavi ve Logosoft ile Türkiye’de iki dağıtıcısının olduğunu belirten Acronis Fransa ve Akdeniz Bölge Müdürü Isabelle Delcuvellerie, “Pazarı Logosoft ile birlikte geliştirmek istiyoruz. İstanbul’daki MMS etkinliğinin ardından Türkiye’nin farklı noktalarında tanıtım yapacağız. Daha önce İstanbul ve Ankara odaklı hareket ederken, artık pazarda daha da yayılacağız” dedi.

Bayiler Acronis’i çok iyi tanıyor
Logosoft Ürün Yöneticisi Dilek Taner Çinçin, Acronis ile 2011 yılının son aylarında anlaşmaya varıldığını söyledi. Şubat ayında aktif olarak dağıtıcılığını üstlendikleri Acronis çözümlerinin, bayi ziyaretleri ışığında, kişisel kullanımda çok iyi tanındığını gördüklerini söyleyen Çinçin, işbirliği ile bayilerinin bu ‘kişisel’ Acronis bilgi ve deneyimini ticarete dökebileceğini belirtti. Microsoft dağıtıcıları sayesinde çok geniş bir alana seslendiklerini vurgulayan Çinçin, şöyle devam etti:
“Bayilere Acronis’i anlatmak için roadshow’lara başladık. İstanbul’un ardından, sıra İzmit ve Bursa’da. Bunu, farklı iller izleyecek. Kanaldaki arkadaşlarımız potansiyel bayileri çok iyi tespit ettikleri için nokta atış yaparak işe başlıyoruz. Bölgelerde katma değerli bayilerimizi belirleyip onları kalifiye yapmak ilk hedefimiz.”
Bu işbirliği kapsamında Logosoft, Acronis için bir eğitim merkezi hayata geçirecek. Hedef; sadece satış temsilcilerini değil, kurumsal BT yöneticilerini de Acronis çözümleri konusunda bilgilendirmek olacak. Logosoft Acronis Teknik Danışmanı Emir Tunç Sırmaçekici, hem teknik hem satış odaklı eğitimlerin bu merkezde verileceğini, bayilerin sertifikasyonlandırma, bilgilerinin artırılması konularında destek sunulacağını ve çevrimiçi olarak sınavlara da girileceğini belirtti. Sırmaçekici bu eğitim merkezinin Logosoft merkezinde olacağını belirtti.

KOBİ’ler tamam, öncelik büyük şirketler
Geçtiğimiz yıl Acronis Backup&Recovery 11’i pazara sunduklarını, melez ortamlar için koruma sunan bu çözümlerin sanal yapıları da desteklediğini belirten Isabelle Delcuvellerie, tüm bu yapıları destekleyen ilk çözüm olduklarını hatırlattı. Şubat ayında pazara sundukları vmProtect 7’de de birçok yeni unsur olduğunu ve farklı bütünleştirme olanakları olduğunu belirten Delcuvellerie, örnek olarak felaket kurtarma yapısını gösterdi. Acronis Satış Öncesi Çözüm Mühendisi Cedric Martin’e göre ise vmProtect 7’de en önemli faktör sanal makinelerin replikasyonu (eşitleme). Martin bunu, “Sanal makinelerde sadece yedekleme yapmıyor, bunları eşitleme olanağına da kavuşuyorsunuz” sözleri ile anlattı ve ekledi: “İstediğiniz zaman makinenin bir kopyası başka bir yerde çalışabiliyor. Eğer ana makineye bir şey olursa, diğer bağlantılı makineleri çalıştırma olanağınız var.”
Acronis’in hedefi; yıl bitmeden vmProtect’in yeni sürümünü hazırlamış olmak. Acronis Backup&Recovery 11.5’in de yıl bitmeden hazır olmasını beklediklerini söyleyen Delcuvellerie, Türkiye’de bir ofis açmanın ise hep akıllarında olduğunu belirterek, bunun için net bir zaman vermenin de zor olduğunu hatırlattı. Şirkette üst yönetimde CEO seviyesinde yaşanan değişim ışığında, artık daha büyük ölçekli şirketlere daha çok ulaşmak istendiğini, güçlü bir KOBİ tabanının zaten olduğunu söyleyen Delcuvellerie, “Türkiye’de destekleri Türkçe dilinde sunmaya başladık birkaç hafta önce. Bazı iş kritik uygulamalarla büyük ölçekli şirketlere ulaşmada bunun da bize önemli desteği olacak” dedi. Delcuvellerie, Türkiye pazarını ve potansiyelini şu sözlerle anlattı:
“EMEA içinde Türkiye, öne çıkıyor. Sanallaştırma ve buluta yönelik artan ilgi, çözümlerimize yönelik ilgiyi beraberinde getiriyor. Türkiye pazarında finans, e-ticaret gibi alanlarda çok sayıda müşterimiz var ve iş sürekliliği için bizi tercih ediyorlar. Türkiye’yi bölgede Acronis için en büyük pazarlardan biri haline getirmek istiyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics