Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:38

Hem sektörün içinde oldu hem bir adım ötesinde

BThaber'in hazırlık süreci Türkiye ve bilişim sektörü açısından oldukça kötü bir yıl olan 1994 yılında başlamıştı. Ülke ekonomisi bir kez daha krize girmişti. Daha sonraki yıllarda da sık sık kullanacağımız 'krizi fırsata çevirme' deyimi o zaman anlam kazanmıştı. İşte BThaber'i yaşanan bu krizin sıkıntılı günlerinde yayına hazırlamıştık.

Güneş Kazdağlı

BThaber Yazıişleri Müdürü

İlk sayıda hepimiz çok heyecanlıydık.  Ben günlük gazeten gelen bir gazeteci olarak önce aylık yayınlanan Bilişim Dergisi'ne yazı yazıyordum. Şirketimiz kriz sürecinde aylık yayınlarını kapatıp haftalık yayına geçme kararında ise kendi kendime her hafta bilişim sektöründen nasıl manşet çıkar diye düşündüğümü hatırlıyorum.

Geçen 20 yılda tam 1000 kez manşet attı BThaber. Bu süreçte sektördeki değişim inanılmazdı. 1995 yılında dönemin Başbakanı Tansu Çiller'in e-posta adresi oldu diye haber yaptığımız yıllardan bugünlere geldik.

Şimdi dönüp baktığımda BThaber'le geçen yılları tek sözcükle özetlesem hiç tereddüt etmeden o tek sözcüğü  'özen' olarak seçerim.  İlk sayısından itibaren gazeteye emeği geçen herkes BThaber'e büyük özen gösterdi. Hepimiz büyük özveriyle çalıştık. BThaber hem sektörün içinde oldu hem bir adım ötesinde. Bunu başardığının en güzel göstergesi de 1000'inci sayıya ulaşan okuduğunuz gazete.

 
ETİKETLER : 1000