Bilişim Dünyası 13 MART 2016 / 15:30

Her ölçekte kurum, geleceğe hazır olmak zorunda

Dell; Geleceğe Hazır Stratejisi ile yeni nesil teknolojilere uyum sağlamanın yollarını açıkladı. “Kurumların geleceğe hazır olarak rekabet avantajı sağlamalarını sağlamak üzere Dell olarak geniş bir ürün portföyü sunuyoruz” diyen Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru, geleceğe hazır kurumların odaklanması gereken 5 noktayı şöyle sıraladı:

İş yükünüzü optimize edin: Stratejik kurumsal uygulamalar, kapsamlı veritabanları ya da e-ticaret altyapısı gibi birçok farklı alanda hızla artan veri yükünü optimize edin. Böylece artan işlem hacminde, daha hızlı dağıtım ve veriye hızlı erişim, ayrıca daha güvenli ortamlar elde edilebilir.

Sanallaştırma altyapısının önündeki engelleri kaldırın: Günümüzün geleceğe hazır kurumları, sanallaştırmaya uyum sağlayacak altyapıya sahip olarak en karmaşık işlerde dahi başarıya ulaşabilir. Ayrıca sanallaştırma ile hem sermaye hem işletme giderlerinde tasarruf etmek mümkün.

Yazılım tanımlı “her şeye” hazır olun: Geleceğe hazır olmanın temelinde yazılım tanımlı altyapılar önemli. Çünkü geleceğin uygulama ve hizmetleri, tüm çalışma süreçlerinde ve yönetimlerinde daha esnek, çevik ve verimlilik odaklı altyapılara ihtiyaç duyuyor. Bir diğer konu ise açık platformlar ile marka bağımsız yapılara kavuşmak. Yazılım tanımlı altyapı kavramı ve açık platformlar ile her zaman büyüyebilecek, hiçbir üreticiye bağımlı olmayan yapılar mümkün.  

Bulut bilişimin avantajları: Türkiye’deki işletmelerin bulut bilişime bakış açısı oldukça pozitif hale gelirken, şimdilerde genel bulut ve özel bulut arasında dengenin nasıl kurulacağı, hangi verilerin aktarılacağı sorgulanıyor. Geleceğe hazır olmak için hem şirket içerisinde hem de dışarıda verilerin tutulabileceği göz önüne alınarak, karma bulut çözümlerine zemin hazırlamak gerekiyor.

Büyük veri ihtiyaçlarınızı belirleyin: Hemen her kurumun veriden daha fazlasını elde etmek için kullandığı büyük veri çözümleri, karmaşık sorulara yönelik daha iyi kararlar alınmasını sağlayacak, eyleme geçirilebilir verilerin iletişimini hızlandırmak için devasa ve hızla büyüyen veri kümeleriyle başa çıkabilecek esneklikte çözümlerin uygulamaya geçirilmesine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca Hadoop gibi büyük veri mimarilerine uyum sağlayacak altyapılar tercih edilmeli.
ETİKETLER : dell 1063

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics