Bilişim Dünyası 10 TEMMUZ 2016 / 12:05

Her şey dijital KOBİ’ler için…

Vodafone ve Akbank’ın işbirliği ile “Vodafone Yarına Hazırım Platformu”nu kullanan KOBİ’ler bankacılık işlemlerini dijitalleştirebilecek, Akbank Direkt’te belirli işlemlerden 3 ay boyunca ücretsiz faydalanma imkanına sahip olacak. İşbirliği ile Dijitalleşme Endeksi’nin özel bir uyarlaması Akbanklı KOBİ’lere sunulurken, bu uyarlama üzerinden ücretsiz olarak ihtiyaçları ve dijitalleşme skorları ile ilgili bir rapora sahip olan işletmeler, aldıkları raporla iş yapış şekillerine yönelik ihtiyaçlarını öğreniyor. Dijitalleşme Endeksi’ni hesaplayan KOBİ’ler Akbank’a özel uyarlanmış platform üzerinden aldıkları raporla birlikte verilen referans numarası ile Akbank Direkt’te belirlenen işlemleri ücretsiz yapma fırsatına sahip oluyorlar. Vodafone’un Akbanklı KOBİ’lere sunduğu Dijitalleşme Endeksi’nin özel sürümünü Akbank müşterisi olsun olmasın, tüm işletmeler kullanabiliyor. Akbank müşterisi olan ve olmak isteyen işletmeler ise 8885’e bu özel referans numarasını SMS atarak, anında aktif hale gelebiliyorlar. Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, işbirliğiyle ilgili şunları söyledi:
 “Mobil bankacılık tüm dünyada ve ülkemizde mobil teknolojilerinin gelişimi ve oluşan talep nedeniyle hızlı büyüyor. Akbank olarak mobil kullanımında liderlik hedefliyoruz ve bunun için çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Biliyoruz ki, KOBİ’lerin dijitalleşmesi, işlerini daha verimli yapabilme, müşteri taleplerini karşılama, maliyetlerini azaltma ve işletmelerinin hayatta kalabilmesi açısından önemli. Bu anlayışla ‘Vodafone Yarına Hazırım’ platformunun KOBİ’leri teknoloji dünyasının yenilikleriyle buluşturacağına inanıyoruz. KOBİ’lerimizin dijitalleşmelerini desteklemek, teşvik etmek için biz de imkanlarımızı onlar için seferber ediyoruz.”
Yarına Hazırım Platformu aracılığıyla Türkiye’nin dijitalleşmesini sağladıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy da, “Akbank ile 1 milyonu aşkın işletmenin dijitalleşmesine katkıda bulunmak için işbirliğine imza atıyoruz. İşletmeler bu kampanya sayesinde hem Dijitalleşme Endeksi’ni ve ihtiyaçlarını öğrenirken hem Akbank Direkt’te 3 ay boyunca ücretsiz işlem yapma fırsatına sahip olacak. Hedefimiz, Türkiye’nin ortalama Dijitalleşme Endeksi'ni yüzde 75'e çıkarmak” yorumunu yaptı.  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN