Bilişim Dünyası 08 OCAK 2014 / 13:06

Her şey sağlık ve güvenlik için

Enocta, MED Akademi ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda merak edilen konuların yanı sıra eğitim videoları ve risk analizlerinin yer aldığı ‘İSG Kampüs’ portalını hayata geçirdi. İşletmeler ve profesyoneller için hem mevzuattan kaynaklanan hem de iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşmasına yönelik eğitimler sunan İSG Kampüs, www.isgkampus.com adresinde tüm İSG dünyasını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Enocta Genel Müdürü Ahmet Hançer, yıllarca kullanılacak, güncellenen bir ‘İSG Belleği’ yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Sundukları eğitimlerle iş sağlığı ve güvenliği konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Hançer şöyle devam etti:

“Bu portalda İSG’den sorumlu profesyonellerin sorularına cevap olacak paylaşım ortamının yanı sıra, e-öğrenme platformunda çeşitli eğitimlerden faydalanma imkanı sunuyoruz. İSG konusunda uzman profesyoneller için farklı konularda bilgi edinebilecekleri, diğer profesyoneller ile sohbet edebilecekleri sosyal platform yarattık.”

Enocta, İSG Kampüs aracılığıyla şu eğitimleri sunuyor:

İş Sağlığı ve Güvenliğinde Tarafların Sorumlulukları ve Güvenlik Kültürü: Bu eğitim ile çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler ile çalışanların yasal hak ve sorumluluklarının aktarılması ve güvenlik kültürünün benimsetilmesi hedefleniyor. İş sağlığı ve güvenliğine genel bakışı açıklayarak, güvenlik kültürünün benimsetilmesine yardımcı olmanın yanı sıra eğitimde, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı ile birlikte çalışanların bilmesi şart koşulmuş olan çalışma mevzuatı ile çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konularında genel bilgiler anlatılıyor. Eğitimin başlıkları, Çalışma Mevzuatı ile İlgili Bilgiler, Çalışanların Yasal Hak ve Sorumlulukları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Kuralları ve Güvenlik Kültürü gibi konulardan oluşuyor.

Ofislerde Olası İş Kazalarının ve Meslek Hastalıklarının Önlenmesi: Bu eğitimde; ofislerdeki olası iş kazaları ve meslek hastalıklarının nedenleri, güvenlik ve sağlık işaretlerinin kullanım alanları, ergonomik çalışma ortamının düzenlenmesi ve elektrik tehlikelerine karşı alınacak önlemler anlatılıyor. Bununla birlikte, iş kazaları ve meslek hastalıklarının “hukuki yaptırım ve sonuçları” ile ilgili gerekli bilgiler de eğitimde yer alıyor. Eğitimin başlıkları, İş Kazası ve Meslek Hastalıklarının Hukuki Sonuçları, Güvenlik ve Sağlık İşaretleri, Ergonomi, Elektrik Tehlikeleri ve Önlemleri, Kayma, Düşme ve Takılma gibi konulardan oluşuyor.

Risk Değerlendirme Aracı: Çok yakında İSG Kampüs’te yer alacak olan bu araç, kurum veya şirketlerin iş güvenliği risklerini çalıştığı sektöre özel sorularla değerlendirmesine ve uzman görüşü almasına olanak sağlıyor.

 
ETİKETLER : Enocta

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER