Bilişim Dünyası 05 KASIM 2017 / 10:55

Hibrit bulut odaklı işbirliği

Cisco ve Google Bulut; müşterilerinin kendi ortamları ve bulut üzerindeki yatırımlarını optimize edebilmelerine yardımcı olmak için bir hibrit bulut çözümü için işbirliği yaptı. İki şirket, uygulama ve hizmetlerin hem sunucu bazlı ortamlarda hem Google Bulut Platformu üzerinde kurulup, yönetilip güvenliğinin sağlanacağı açık bir hibrit bulut sunacak.
Söz konusu çözüm; şirketlere iş akışlarını yürütüp, güvenliğini sağlayıp, denetlerken var olan yatırımlarını optimize etme, buluta geçişlerini kendi hızlarında planlama ve servis sağlayıcıya bağlı kalmama fırsatı sunuyor. Cisco ve Google ortaklığındaki bu hibrit çözüm yazılım ve uygulama geliştiricilerin Kubernetes, GCP Hizmet Kataloğu, Cisco ağ ve güvenlik ve Istio kimlik doğrulama ve “Service Mesh Monitoring” özelliğinden de faydalanmasını sağlıyor. Kurumlardaki uygulama geliştiriciler güvenli bir şekilde bulut API’larına ulaşabilirken, bulut uygulama geliştiriciler sunucu ortamlarına ve uygulama geliştirme ara yüzlerine (API) ve kaynaklarına erişebilecek. Çözümün 2018 yılının ilk yarısında belirli sayıdaki müşteriye sunulması, sonrasında da tüm müşterilere açılması planlanıyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN