Bilişim Dünyası 25 NİSAN 2013 / 11:43

Hitit Şirketler Grubu, Amadeus ile anlaştı

Yeni nesil havayolu ve seyahat çözümleri ve servisleri ile havayolu ve seyahat endüstrilerine hizmet veren Hitit Grubu ve küresel seyahat sektörünün öncü teknoloji şirketlerinden Amadeus, Hitit Müşteri Sadakat Çözümleri Birimi’nin Amadeus tarafından satın alınmasına ilişkin anlaşmayı imzaladı.

Hitit, PSS (Yolcu Hizmetleri Çözümleri) alanında sunduğu Crane PAX/DCS çözümünün yanısıra tarife planlama, ekip planlama, gelir ve maliyet muhasebesi gibi havayollarının ve seyahat endüstrisinin ihtiyacı olan diğer operasyon ihtiyaçlar için de çözümler sağlıyor.

Müşteri Sadakat Çözümleri Birimi’nin Amadeus’a satışı dışında, Hitit aynı ortaklık yapısı ile operasyonlarına ve daha önce olduğu gibi yeni nesil PSS ve diğer havayolu operasyonel çözümlerini sunmaya devam edecek. En kapsamlı ihtiyaçları adresleyecek sadakat yönetimi ve müşteri hizmetleri (CRM) fonksiyonları Hitit’in Crane PAX çözümüne entegre Sadakat Katmanı ve Müşteri Hizmetleri Katmanı ile arz edilecek.

“Alanında mükemmelliği yakalayan Müşteri Sadakat Çözümleri Birimimizin, dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden birinin tercihi olduğunu görmekten gurur duyuyoruz. Müşteri Sadakat Çözümleri Birimimizin Amadeus liderliği altında daha da gelişeceğine inanıyorum; başarılarının artarak devam edişini gurur ve mutlulukla izleyeceğiz” diyen Hitit Bilgisayar Hizmetleri Kurucusu ve Genel Müdürü Nur Gökman, “Hitit olarak endüstrinin en iyi havayolu ve seyahat çözümleri ve servisleri sağlayıcısı olmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye ekledi.

Amadeus Airline IT SVP Julia Sattel ise "Bugün burada imzaladığımız bu anlaşma, Amadeus ve Havayolu Bilgi Teknolojileri Departmanımız için çok önemli bir kilometre taşıdır. Sadakat yönetimi herhangi bir başarılı havayolunun ana müşteri hizmetleri çözümünün kilit bir parçasıdır. Sadakat yönetimi konusunda artık bir çözüm sunabiliyor olmamız sadece ürünümüz Altéa'nın değerini artırmıyor aynı zamanda bütün BT ürünleri portfolyomuza yeni müşteriler katmamızı sağlayacak bir güç katıyor" dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics