Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2011 / 01:52

Hızlı ve güvenli alışveriş SmartSoft’tan

Mobil ödeme sistemlerinin pazarda hızlı bir şekilde yaygınlaşması bu alandaki yeni projelerin de ortaya çıkmasıyla hız kazanıyor. SmartSoft’un Turkcell, MasterCard ve Plastkart işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘NFC - Mobil Ödeme Projesi’ cep telefonları üzerinden hem hızlı hem de güvenli bir şekilde ödeme yapılabilmesini sağlıyor.
MasterCard’ın TSM (Güvenilir Servis Sağlayıcı) onayını alan projenin tamamlanmasıyla hayata geçen NFC mobil ödeme uygulaması, banka işlemlerinin dışında günlük alışverişlerin, ulaşımın ve yerleşke içi hizmetlerin ödemeleri için de kullanıcıların kullanımına sunulacak.
MasterCard Genel Müdürü Mete Güney konuyla ilgili olarak, “Dünyada birçok NFC projesi mevcut. Bu proje Türkiye’de Turkcell ve SmartSoft’un birlikte geliştirmiş olduğu TSM altyapısı, Avrupa’nın MasterCard’dan onay alan ilk NFC mobil ödeme platformu oldu. MasterCard Mobile PayPass ödeme uygulamasının kullanılacağı bu sistem, Türkiye’de kısa sürede mobil ödeme alışkanlıkları günlük hayata uyum sağlayacak” dedi.

SmartSoft tecrübesini mobile taşıdı
Banka ödeme sistemlerinde sunduğu topyekun çözümlerle bilinen SmartSoft, bu proje sayesinde ödeme sistemleri konusundaki tecrübesini mobil ödeme alanına da taşımış oldu.
SmartSoft Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, dünyada birçok ilke imza attıklarını ve MasterCard onaylı, bağımsız ve mobil ödeme standartlarına tam uyumlu bu platformun Türkiye’deki bankacılık gereksinimlerini mobil ödeme platformuna eksiksiz aktarıldığını vurguladı. Güzel, “Sektördeki rekabet ödeme sistemlerindeki teknolojinin gelişmesini olumlu yönde etkileyecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics