Bilişim Dünyası 07 EKİM 2017 / 16:56

Hızlı ve kaliteli online alışveriş deneyimi

Müşterilerine ayrıcalıklı çevrimiçi alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla yatırımlarına aralıksız devam eden Hepsiburada, Gebze’deki Operasyon Merkezi’nde müşterilerinin beklediği hızı sağlamak, daha güvenli ve iyi bir hizmet sunmak için çalışıyor. Hepsiburada Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci, “Sektörün en büyüğü olan operasyon merkezimiz, müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için önemli bir gücümüz” derken, yaptıkları yatırımlar sayesinde ürünlerin depodan çıkış ve müşterilere ulaşma hızını önemli oranda artırdıklarını söyledi.
Hepsiburada, müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamak ve değişen dijital müşteri deneyimi ile birlikte iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmaya devam etmek için yatırımlarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 2016 yılında Operasyon Merkezi’ni devreye alan ve bugüne kadar toplam 100 milyon TL üzerinde yatırım yapan Hepsiburada, sektörün en büyüğü olarak lanse edilen merkezin kapılarını ilk kez bizlere açtı. 

Hepsiburada’dan bir ilk: farklı siparişler tek bir kolide teslim ediliyor
Hızın kendileri için her zaman öncelikli bir nokta olduğunu vurgulayan Taner Timirci, “Hepsiburada Operasyon Merkezi sayesinde, sipariş edilen bir ürün merkez’den 1 saat içerisinde çıkıyor, İstanbul’da Hepsiexpress ile sipariş veren bir müşteriye ürününü adresine 3 saatte teslim ediyoruz. Örneğin sabah 09:00’a kadar siparişini veren bir müşterimizin ürünü 12:00’da adresinde olabiliyor. Müşterilerimize ilkleri sunma hedefiyle hareket ediyoruz. Örneğin müşterilerimizin farklı siparişlerini tek bir kolide, bir seferde teslim edebilmemiz müşterilerimizle olan bağımızı kuvvetlendiriyor” dedi.
Buna ek olarak Taner Timirci, halen Türkiye’de birçok dağıtım şirketinde bulunmayan akıllı otomasyon sistemleri ve güçlü teknolojik altyapının altını çizerek konveyör ve sorter sistemleri yatırımını gerçekleştirdiklerini, bu yıl içinde de otomatik paketleme hattını devreye alarak ürüne özel otomatik paketleme yapmaya başlayacaklarını söyledi. 

10 milyon adet ürün sevkiyat kapasitesi
Timirci’nin verdiği bilgilere göre, Gebze’de iki kat üzerinde 100 bin metrekare depolama alanına sahip Hepsiburada Operasyon Merkezi’nde, büyük çoğunluğu temel tüketim ürünlerinden oluşan, 30 kategoride, 210 bin ürün ve 1,6 milyon adet ürün varyasyonu stokta yer alıyor. Dijital dünyadaki müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillenen Hepsiburada Operasyon Merkezi, aylık 10 milyon adet ürün sevketme kapasitesi ile 7 gün 24 saat aktif olarak hizmet veriyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics